Široki u sjajnoj atmosferi nadigrao Slobodu i poveo u polufinalnoj seriji

HKK Široki uvjerljivo je slavio nad OKK Sloboda Tuzla rezultatom 104:90 u prvoj polufinalnoj utakmici Prvenstva BiH igranom na Pecari.

S nešto oscilacija u prvom dijelu susreta te uz fantastičnu podršku s tribina, Široki je došao do važne pobjede na svojem parketu i sada s vodstvom od 1:0 u polufinalnoj seriji ide na gostovanje u Tuzlu.

Široki je ovaj susret otvorio sjajno i poveo serijom 9:0, a do sredine četvrtine došao i do visokog vodstva od 23:8, no onda je uslijedio pad u igri i gosti su se uspjeli u potpunosti vratiti. Prva četvrtina završila je rezultatom 26:24.

Drugu četvrtinu ponovno su bolje otvorili domaćini. Širokobriježani su vratili prednost na svoju stranu i i tri i pol minute do poluvremena imali su vodstvo i od 14 razlike (44:30)a zatim se ponovio scenarij kao u prvoj.

HKK Široki je upisao važnu pobjedu i poveo s 1:0 u polufinalnoj seriji

U ekipi Širokog zaredale su pogreške, dok su se gosti s druge strane probudili i vratili u igru tako da se na poluvrijeme otišlo s malom prednošću domaćih (47:43).

U nastavku je Široki uhvatio odgovarajući ritam i u trećoj četvrtini odličnom igrom vođeni sjajnim navijanjem publike lako su održavali veliku prednost. Treća četvrtina otišla je u korist Širokog rezultatom 80:62.

Sjajna atmosfera na Pecari pridonijela je odličnoj predstavi košarkaša

Do kraja susreta bilo je vidljivo kako Sloboda nema više želje za borbom, dok je Široki bio odlučan tako da su igrači Danijela Jusupa rutinski odigrali do kraja.

Najefikasniji kod Širokog bili su Mateo Drežnjak s 23, Ivan Karačić s 22 i Goran Filipović s 20 poena i 12 asistencija, a kod gostiju Zlatko Jovanović ubacio je 27.

U drugom polufinalnom susretu OKK Spars je na svojem parketu pobijedio HKK Zrinjski Mostar rezultatom 88:81.

🔥 Sjajna atmosfera na Pecari 🔥

Posted by HKK Široki on Saturday, 4 May 2019

33 komentara

• Sreća čovik more igrat čitavu utakmicu. No sve u svemu ide ekipa naprijed. Ide dobro. Vjerujem u sve kvalitetniju igru svakog pojedinca, a to će doći s iskustvom. Tako da nam nikakvo pojačanje ne treba. Samo treba vremena, imamo perspektivnu momčad, a dakako da u svakoj momčadi pojedinci itekako briljiraju, pa tako i u ovoj. Filipoviću svaka čast, kao i cijeloj momčadi. Izuzetno je večeras bilo.

• Filipović, M.Drežnjak i Karačić večeras izvrsni! Zubac kapetanski solidan. Ne znam što je s Kraljevićem, je li ozlijeđen pa je ovako loše odigrao ili … Uglavnom, puno smo bolja momčad od Slobode i sigurno dobivamo 2:0

• Puno smo koševa primili… Nije dobro. Kraljević kao najstariji igrač nema opravdanja za ono što je napravio. Mladima treba biti uzor i unijeti smirenost u ekipu. A nakon njegove reakcije primimo 8 koševa. Evo da je trebalo prodrmati ekipu, shvatio bih. Ovako…. Nema opravdanja. Zna igrati, ima iskustvo. Ostao je dužnik ekipi. Već iduću utakmicu im budi pojačanje.

• Momak igra pod ozljedom, ona ga sprjecava da daje sve najbolje od sebe, pa razumijemo i odredjene frustracije koje proizlaze iz toga

• Vidljivo je da Gledaj mladi košarkaši Širokoga se zalažu u igri, pa će Gledaj uskoro doći i puno Gledaj bolji rezultati. Još dovesti jednoga Gledaj dobra centra i jednoga dobra beka i Gledaj eto širokoga na visokim pozicijama di mu je Gledaj i mjesto.

• Jebote koji ste vi kompleksaši.
      Gdje si bio ovo ono…?
      Nisam bio godinu dana na košarci i jučer sam bio. Hajde mi ti zabrani da dođem?! Miševi ludi! Treba se klub od vas ograditi ili nastaviti s vama na 100-200 gledatelja.
      Pa niste normalni! Očiti primjer primitivizma i malograđanstva!

• Ne nego vi trebate prestat glumit neke sportske strucnjake i dolazit kad se igra i “najgora” košarka u povijesti…

• Jer Gledaj široki je čudna sredina i Gledaj cure iz širokoga i du potajno vikendom ašikovati u Gledaj Mostar i Čapljinu. Govore da momci u širokome od cura hoće odmah i sve na silu kao da je Gledaj kupovanje kupusa na tržnici ili mesa u mesnici. Ne ide to tako momci iz Širokoga i Gledaj naučite se udvarati curama umjesto nazadna seljasta dobacivanja.

• Seljacino nisi nikome interesantan! Jucer smo u svemu nagrdili Tuzlake, grad 5 puta veci od Sirokog, i mi ovakvi koji nabijamo kompleks ovakvim sredinama se zalimo i trazimo uvijek dlaku u jajetu,umjesto da budemo ponosni na ovo sto imamo!Tuzlaci su sinoc maximum dali,mislim da je ovo mi uzimamo s 2:0 i vracamo se gdje i pripadamo. Sinoc jedini minus ide na jedan otvoren ulaz u dvoranu,kaos,kao i sami marketing prije utakmice. Treba to dići na vecu razinu!Samo Široki

• Oj momci iz Širokog Brijega jabuke vam gorke, Mostarci i Čapljinci ljube vam vaše prekrasne preljepe djevojke !!