Široki u posljednjoj četvrtini slomio zenički Čelik

Košarkaši Širokog u drugom kolu Lige 6 za prvaka BiH pobijedili su zenički Čelik s rezulatom 83:66.

Nakon domaćeg poraza u prvom kolu protiv Sparsa, Široki ovaj put nije dopustio nikakvo iznenađenje zeničkoj momčadi, a treba reći i kako su bili bez Daria Drežnjaka u ovoj utakmici.

Širokobriježani su bolje otvorili utakmicu i kvalitetnom momčadskom igrom odvojili su se Zeničanima na plus devet (25:16).

Ipak, u drugoj dionici uslijedio je drastičan pad u igri domaćih, Zeničani to koriste i rade veliku seriju od 11:0 u prve tri minute, a kako je vrijeme odmicalo prednost gostiju se popela i na plus osam u jednom trenutku (31:39). Međutim, u završnici Široki se donekle konsolidirao i uspio smanjiti prednost Čelika na minus četiri.

Stoga se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 37:41.

Thomas i Buljević su bili najraspoloženiji u redovima Širokog

Treća četvrtina počela je u dosta izjednačenom tonu, uz napomenu da su obje momčadi dosta griješile u napadu. Čelik je imao vodstvo sve do minutu i pol prije kraja ove dionice, ali Široki je uspio preokrenuti, ali ne i privesti četvrtinu sa svojim vodstvom. Zeninčani su izjednačili i s rezulatom 54:54 dočekala se odlučujuća dionica.

U posljednjih 10 minuta Široki je pokazao snagu  i zaigrao puno kvalitetnije na što Čelik nije imao pravi odgovor. Prednost Širokog je samo rasla i na kraju je završilo s pobjedom domaćih od 17 razlike (83:66).

Kod Širokog samo šestorica igrača su se upisala u strijelce, a petorica od njih su upisali dvoznamenkasti učinak (Buljević, Thomas, Zubac, Mandić i Rembert). Ipak, posebno treba izdvojiti igru Lovre Buljevića koji je upisao 21 koš uz sedam skokova te Aarona Thomasa koji je dodao 20 koševa (četiri skoka i četiri asistencije).

Damir Vujanović može biti zadovoljan

Kod gostiju najraspoloženiji bili su Haris Curevac sa 17 koševa, Haris Delalić sa 16 te Milovoje Božović s 15 koševa.

U idućem kolu Široki ide u goste banjalučkom Borcu, a ta utakmica je prema rasporedu predviđena za srijedu, 5. svibnja.