Široki u posljednjim minutama stigao do pobjede nad Mladosti

Zanimljivu i uzbudljivu utakmicu odigrali su Mladost Doboj Kakanj i Široki Brijeg u okviru 21. kola Premijer lige BiH, koja je na kraju završila rezultatom 2:3.

Prvi je zaprijetio domaćin u devetoj minuti. Fimino je probao iz slobodnjaka, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Široki je brzo uzvratio. Glavaš je nakon Cipetićevog ubačaja probao volejom, ali Bukvić brani.

Sredinom prvog poluvremena zabilježene su dobre prilike na obje strane. Prvo je nakon sjajnog prodora probao Fimino, ali njegov slabiji udarac Zlomislić brani bez problema. Na drugoj strani je uzvratio Pervan, ali Bukvić sjajno brani.

Široki je nastavio s pritiscima što je urodilo plodom u 32. minuti kada Ćorić lobuje gostujućeg vratara i donosi veliko slavlje navijačima na gostujućoj tribini.

Slavlje ipak nije dugo potrajalo jer Mladost u 39. minuti dolazi do izjednačenja. Zlomislić je obranio prvi udarac nakon izvedenog kornera, ali se ona odbija do Hadžića koji pogađa za 1:1.

Početkom drugog dijela, točnije u 50. minuti, Plavo-bijeli ponovno dolaze u vodstvo. Radeljić koristi sjajan Pervanov ubačaj iz slobodnog udarca i glavom pogađa za 2:1.

Slavlje gostiju ni ovaj put nije dugo trajalo jer Famino već u sljedećem napadu domaćinu donosi izjednačenje. Mogla je Mladost i do potpunog preokreta, ali Hadžićev udarac u 62. minuti odlazi malo pored gola.

Uslijedio je mirniji period igre u kojemu je Mladost imala terensku inicijativu, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti Zlomislićev gol. U 78. minuti domaćin je tražio i jedanaesterac. Smatrali su da je Radeljić igrao rukom u kaznenom prostoru, ali se sudac nije oglasio.

Deset minuta kasnije domaći igrači i navijači su tražili novi jedanaesterac koji nisu dobili što je izazvalo veliko negodovanje na tribinama.

U 93. minuti Široki dolazi do trećeg gola. Cipetić je ubacio, a Jurilj skrenuo loptu u gol i donio Širokom jako vrijednu pobjedu.

FK MLADOST: Bukvić, Nikolić, Sadiku, Fanimo, Hiroš, Hadžić, Dedić, Marić, Dujmović, Begić, Isaković.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Barišić, Ćorić, Angelov, Radeljić, Vukoja, Glavaš, Jurić, Hrkać, Pervan.

U drugoj utakmici koja je počela u 14:30, Željezničar je na gostovanju u Ugljeviku deklasirao Zvijezdu 09 s 3:0.