Široki u novoj dramatičnoj završnici izgubio na gostovanju kod Kaknja

U novoj neizvjesnoj završnici HKK Široki izgubio je na gostovanju kod KK Kakanj rezultatom 81:79 u trećem kolu Prvenstva BiH igranom u subotu.

Široki je bolje otvorio utakmicu i dvaput su gosti radili prednost od 8 razlike, ali domaćini su se vratili predvođeni ponajprije sjajnim Adnanom Arslanagićem i prvu četvrtinu okrenuli su u svoju korist (27:24).

Obje momčadi ušle su šuterski vrlo raspoložene u ovaj susret, a u drugoj četvrtini nastavljena je prava borba. Široki je pokušavao napraviti razliku, ali je Kakanj igrao dobru obranu. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a na poluvrijeme se otišlo s izjednačenim rezultatom 46:46.

Bila je to slična predstava obje momčadi u nastavku susreta. Široki je pokušao pojačati tempo i držali su gosti vodstvo tijekom treće četvrtine, ali se nisu uspijevali odvojiti tako da se u posljednji period igre ušlo s prednošću Širokobriježana od tri poena (58:61).

Košarkaši Širokog stisnuli su početkom posljednje četvrtine i u nekoliko navrata dolazili su do lakih poena, ali ni ovaj susret nije mogao proći bez drame na kraju. Široki je nakon tri minute igre imao šest razlike, ali su se domaćini probudili pred kraj četvrtine i dvije i pol minute prije kraja prelaze u vodstvo (76:75), a na kraju zasluženo dolaze i do pobjede.

U redovima Širokog najefikasniji bili su Kraljević s 21, Batinić s 13 te Zubac i Filipović s 10 poena, dok je domaćine predvodio sjajni Adnan Arslanagić s 27 poena.

HKK Široki sada ima jednu pobjedu (Zrinjski) i dva poraza (OKK Spars, KK Kakanj). Sljedeću utakmicu Široki igra u srijedu u 19 sati u okviru ABA 2 lige kada na Pecaru dolazi Lovćen.