Široki u dramatičnoj završnici pobijedio Krku

Na Pecari ne može bez drame. Prvu dramatičnu završnicu Široki je izgubio od Igokee, drugu je s Mađarima dobio tek nakon dva produžetka, a treću je uspio protiv Krke riješiti za 40 minuta. U tvrdoj utakmici čeličnih obrana, kad je trebalo najviše mirnoće domaći košarkaši su je imali, gosti su bili brzopleti i to je presudilo.

Dobro otvaranje Širokog i 7:0 prednost na početku nagovijestili su nastavak uspješne tradicije protiv slovenskih momčadi. No, Krka se vrlo brzo vratila u igru i uspjela prvu četvrtinu riješiti u svoju korist 15:16. Slično je bilo i u nastavku igre. Čas su vodstvo imali jedni, čas drugi, no nitko nije uspijevao ostvariti veću prednost. Krka je svoje napade bazirala na prodorima, a velike probleme domaćinu su radili Jure Lalić i Smiljan Pavič.

U drugome poluvremenu trener Ivan Velić pojačao je agresiju u obrani držanjem u igri trojice niskih vanjskih igrača, Karla Vragovića, Josipa Naletilića i Marka Šutala. Pokazalo se to dobitnom kombinacijom, jer lopte Jakova Vladovića nisu dolazile do Krkinih centara, a vanjski igrači su promašivali otvorene šuteve. U 26. minuti Naletilić je tricom donio prednost Širokom 46:43. Uzvratio je Vladović, no njegova lopta zaglavila je između obruča i table, pa je domaćin uzeo daha.

Vanjski igrači počeli su spuštati u reket lopte hrvatskom reprezentativcu Darku Planiniću, a on je reagirao najbolje u ovoj sezoni. Izluđivao je Krkine centre poentiranjem “na drugi obruč” svaki put uz dodatno bacanje. Uz to Planinić je zaredao i obrambenim skokovima, pa je u trenucima kad se utakmica lomila bio zapravo nerješiv problem Slovencima. Odlazio je Široki nekoliko puta na pet poena prednosti, no goste je vraćao u igru Vladović točnim šutevima na isteku napada.

Pogodio je Ivan Ramljak tricu u 35. minuti za 64:61, a nakon poena Jake Klobučara i Šutala kod rezultata 66:63 promašio je dva slobodna bacanja i opet dao priliku Slovencima. Mo, oni su promašivali otvorene šuteve na jednoj, a Željko Šakić na drugoj strani, a neizvjesnost je prekinuo kapetan Naletilić polaganjem za 69:65. Publika je već počela slaviti pobjedu, jer se u preostalih 20 sekunda igre sve rješavalo izvođenjem slobodnih bacanja.

Najbolji igrač utakmice bio je centar Planinić s 20 poena i 10 skokova, a pratili su ga Šutalo sa 16 poena i tri asistencije i Naletilić sa sedam poena i pet asistencija. Kod Krke je zapažen bio hrvatski dvojac, Vladović s 11 poena i pet skokova i Lalić s 13 poena. Široki će tako na gostovanje kod Cibone s dvije pobjede, a pobjeda protiv Krke važna je i zbog koeficijenta koji određuje tko će imati više klubova u idućoj sezoni ABA lige, Slovenija ili BiH. (hrsport.net)