Nakon dva produžetka Široki do prve pobjede (102:101)

Prvak Bosne i Hercegovine Široki Wwin svladao je večeras na Pecari u 3. kolu ABA lige  mađarskog Szolnokija nakon dva produžetka rezultatom 102:101, te su na taj način došli do prve pobjede u sezoni.

Utakmica je čitavim svojim tijekom bila veoma izjednačena. Gosti su većim dijelom prve dionice imali blagu rezultatsku prednost, ali je ipak naš prvak prvih deset minuta dobio rezultatom 25:24.

Sredinom druge četvrtine Široki je imao i najveću prednost na susretu od devet poena 39:30, ali su gosti bili veoma uporni u ovom meču, te su na poluvremenu zaostajali samo pet poena 45:40.

Široki je imao solidnu prednost tijekom kompletne treće četvrtine koja se kretala između dva i šest poena, no na kraju ovog perioda izabranici Ivana Velića imali su samo dva razlike 60:58.

Mađari su početkom zadnjeg perioda igre ponovo prešli u vodstvo koje su postepeno povećavali, te su u jednom trenutku imali i šest razlike. Ipak, u zadnjem napadu pri vodstvu gostiju od tri razlike Šutalo pogađa trojku za izjednačenje rezultata 78:78., pa se ušlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta također dosta uzbuđenja. U završnu minutu ušlo se rezultatom 87:87,  a trojku za pobjedu je promašio Željko Šakić, pa se ušlo u drugi produžetak u kojem pak naš prvak predvođen Šakićem stiže do pobjede.

Kod Širokog Željko Šakić je ubacio 21 poen uz 9 skokova, Šutalo je dodao 14, Peršić 12. Iskusni centar Marton Bader bio je nezaustavljiv po Široki a u ovom susretu je ubacio 40 poena, te je imao 13 skokova uz valorizaciju 58.
U drugom susretu igranom u istom terminu Crvena zvezda je stigla do prve pobjede u novoj sezoni nakon što su svladali Union Olimpiju rezultatom   87:76. Zvezdu je do pobjede predvodio Brown sa 24 poena i 10 skokova, potencijalni bh. reprezentativac Boris Savović je također briljirao sa 17 poena i 15 skokova. Prepelič je kod Olimpije ubacio 18 poena.