Široki svladao Radnik, Posušje bolje od Željezničara

Nogometaši Širokog su u 14. kolu Premijer lige BiH u Bijeljini s 2:1 svladali Radnik.

Plavo-bijeli su dobro otvorili utakmicu i poveli već u 12. minuti. Medić je s desne strane poslao nisku loptu do Ćavara, koji je uspio svladati nemoćnog Aljkanovića za 1:0.

Radnik je nakon primljenog gola preuzeo inicijativu i krenuo s napadima, ali Široki u 27. minuti dolazi i do drugog gola. Lukić je s desne strane ubacio i pronašao Brekala koji je zatresao mrežu za 2:0.

Široki je nastavio s napadima, a domaćina je spašavao Aljkanović i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 0:2.

Radnik u 57. minuti smanjuje rezultat. Lopta je nakon jednog prekida došla do Šarića koji je pogodio za 1:2.

Veliku priliku za izjednačenje domaćin je imao u 77. minuti. Gajić je na Vasićev ubačaj odlično skočio, no lopta je završila pored gola.

Radnik je pred kraj utakmice ostao i s igračem manje. Aljkanović je dobio crveni karton jer je igrao rukom izvan svog šesnaesterca.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Široki dolazi do nova tri boda.

Radnik u sljedećem kolu gostuje kod Veleža, a Široki će ugostiti Slobodu.

Posušje-Željezničar 2:0

U isto vrijeme Posušje je na svom Mokrom Docu s 2:0 svladalo Željezničar.

Domaćin je krenuo u napad od prve minute i izgledao je bolje na terenu.

To im se isplatilo u 21. minuti. Kosorić je oborio Lauša na vrhu kaznenog prostora, a Lučić je iz slobodnog udarca pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Željezničar se nakon primljenog gola uspio malo osloboditi pritiska domaćina i krenuo u napade preko Mujezinovića, Boje i Vrhovca, ali se Posušje uspješno branilo i na predah otišlo s vodstvom od 1:0.

Gosti su nastavili s napadima i početkom drugog dijela. Mujezinović je u 53. minuti uputio dobar udarac, a lopta odlazi malo pored stative.

Veliku priliku za povećanje vodstva Posušje je imalo u 63. minuti. Luka Begić je šutirao iz okreta, ali je Bender vrhovima prstiju spasio goste.

Domaćin je u nastavku bio bolja momčad na terenu, a u 87. minuti rješavaju pitanje pobjednika. Lauš je šutirao iz slobodnog udarca s 20-ak metara od gola, a lopta se odbila od živi zid do Luke Begića koji ju je proslijedio ka prezimenjaku Dominiku koji iz prvog dodira pogađa mrežu gostiju za konačnih 2:0.

Posušje će u sljedećem kolu na gostovanje kod Borca, dok će Željezničar ugostiti Zrinjski.