Široki srušio lidera prvenstva Tuzlu City

Nogometaši Širokog Brijega upisali su drugu pobjedu u sezoni. S rezultatom 2:1 nanijeli su prvi poraz vodećoj momčadi prvenstva Tuzla Cityju u sklopu 10. kola Premijer lige BiH.

Prvi su zaprijetili gosti iz Tuzle već u drugoj minuti. Snažan udarac Mešinovića s vrha šesnaesterca otišao je pored gola Miškića.

Četiri minute kasnije ponovno je bilo opasno pred golom Širokog. Sijevnula je brza kontra Tuzle nakon što je Medić izgubio loptu na sredini terena. Mešinović je prošao po lijevoj strani, potom ubacio povratnu loptu za Mišića, ali napadač gostiju bio je neprecizan.

Nakon toga uzvraća i Široki. U 12. minuti iz slobodnog udarca ubacio je Blagaić, skočio je Mašić, ali njegov udarac glavom blokirao je Čeliković.

Nakon toga nastavio se pritisak Širokobriježana. Nakon jednog udarca iz kuta, Mujan se oslobodio svog čuvara na lijevoj strani i šutirao prema golu, ali Elvis Mehanović je rukom zaustavio njegov udarac. Nakon kratkog premišljanja sudac Petrović je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač s bijele točke za 1:0 Širokog bio je Bože Vukoja. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Širokog u nekom službenom nastupu.

Vukoja upisao prvijenac u dresu Širokog

Četiri minute kasnije domaći su udvostručili vodstvo. Nakon lijepe akcije, Mujan je ubacio s lijeve strane, a Daniel Lukić je pogodio za 2:0. Bilo je to otvaranje utakmice kakvo su domaći mogli samo poželjeti.

Šest minuta kasnije raspoloženi Mujan progirao je Blagaića, ali on nije baš najbolje primio loptu i propala je izgledna situacija za domaće. Nakon toga se igra se malo primirila sve do 32. minute kad su gosti uputili neugodan udarac prema vratima Širokog. Mirzad Mehanović je solidno šutirao iz daljine, ali Miškić je bio siguran.

Ponovno dobra posjećenost na Pecari

Tri minute kasnije ponovno kombinacija Mujan-Blagaić, ali desetka Širokog je šutirala nedovoljno dobro da bi Fejzić ponovno bio svladan. Ponovno Blagaić nakon sjajne akcije domaći u 38. minuti pogađa vratnicu, Lukić ga je ranije odlično proigrao.

U 40. minuti Tuzla City smanjuje rezultat. Prvo je Miškić obranio zicer Mišiću, a u nastavku akcije igrač gostiju ubacuje, a Nebojša Gavrić skače i glavom pogađa za 2:1. S ovim rezultatatom otišlo se na odmor.

Odmah od početka drugog dijela gosti su preuzeili terensku inicijativu. U 54. minuti u opasnoj prigodi našao se Mešinović, ali Obšivač je u posljednji trenutak izblokirao taj udarac.

Jakov Blagaić je bio opasan cijelu utakmicu, ali nije uspio postići pogodak

U 62. minuti Široki je imao odličan kontranapad. Vukoja je proigrao Lukića koji se sjurio prema šesnaestercu gostiju, ali u posljednji trenutak ga je malo omeo Morris, pa njegov udarac nije bio dovoljno snažan da bi probio mrežu Fejzića. Lukić je bio opasan i 10 minuta kasnije. Sjajno se oslobodio svojih čuvara, ali opet je šutirao mlako u Fejzića. Kao i još dvije minute kasnije nakon proigravanja petom Mujana, mladi napadač je tada šutirao snažno, ali neprecizno.

Nakon toga se igra malo razvodnila i nije bilo većih prigoda ni na jednoj strani, iako su Tuzlaci imali nešto veći posjed lopte.

U 86. minuti Širokobriježani su tražili novi kazneni udarac, nakon što je lopta opet pogodila u ruku Krpića gostiju nakon udarca Llanosa. Sudac Petrović ovaj put se nije oglasio unatoč burnim prosvjedima domaćih.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao i Široki je upisao važnu pobjedu.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić, Obšivač, Musa, Čuljak, Mašić, Vukoja (od 64. Begić), Blagaić (od 84. Llanos), Medić (od 64. Paponja), Mujan, Lukić

TUZLA CITY: Fejzić, Efendić, Čeliković, Morris, Mehidić, Karjašević, Gavrić (od 57. Brkić), Mišić (od 75. Ubiparip), Mešinović, M. Mehanović, E. Mehanović (od 46. Krpić)

Ivanković: Moramo se krvavo boriti za svaki bod; Musemić: Loše smo otvorili utakmicu