Široki ‘smrznuo’ Bosnu Royal na -47!

Treće kolo Lige 13 košarkaškog prvenstva BiH donijelo je dvoboj najtrofejnijih poslijeratnih klubova u Bosni i Hercegovini. HKK Široki je u dvorani Pecara ‘razvalio’ sarajevsku Bosnu Royal sa 47 koševa razlike i tako upisao prvu ovosezonsku pobjedu.

Široki je odlično otvorio susret serijom 7-0 te se već u prvih nekoliko minuta dalo naslutiti u kojem će smjeru utakmica ići. Domaćini su odlično igrali u obrani, a u napadu ”šut ih je išao”. Nakon prve dvije četvrtine Široki je Bosnu ostavio na samo 18 postignutih koševa, a rezultat je glasio 56:18.

U nastavku ista priča, Široki je diktirao tempo susreta, Bosna Royal je bila nemoćna, a nešto bolju igru prikazali su samo u posljednjoj četvrtini kada su postigli 18 koševa, ali bilo im je kasno jer je Široki davno riješio pitanje pobjednika.

Domaće je predvodio Miše Diminić sa 19 poena, Josip Bilinovac i Toni Katić dali su po 17, Zubac i Novačić po 12, Ćorić je dodao 10, a Prskalo osam poena. Kod ‘potopljene’ Bosne Mujić je jedini bio dvoznamenkast (10), Rešidović je dodao 9, a Delalić 8.

HKK Široki – KK Bosna Royal 95:48 (25:8, 31:10, 20:12, 19:18)

hkk_siroki_kk_bosna_royal_1 hkk_siroki_kk_bosna_royal_2 hkk_siroki_kk_bosna_royal_3 hkk_siroki_kk_bosna_royal_4 hkk_siroki_kk_bosna_royal_5 hkk_siroki_kk_bosna_royal_6 hkk_siroki_kk_bosna_royal_7 hkk_siroki_kk_bosna_royal_8 hkk_siroki_kk_bosna_royal_9 hkk_siroki_kk_bosna_royal_10 hkk_siroki_kk_bosna_royal_11 hkk_siroki_kk_bosna_royal_12