Široki slomio otpor Slovenaca i uvjerljivo slavio

Košarkaši Širokog pobijedili su Šentjur 73:61 (21:18, 10:14, 19:17, 23:12) u susretu 10. kola ABA 2 lige igranom u dvorani Borik u Banjoj Luci.

Širokobriježani su ovom pobjedom došli do omjera 6-4 te drže osmo odnosno posljednje mjesto koje vodi u play-off.

U prve tri dionice gledali smo izjednačenu utakmicu. Široki je nakon prve četvrtine imao prednost od tri koša razlike, no slovenska momčad je na poluvrijeme otišla s +1. I u trećoj četvrtini gledali smo ravnopravnu borbu te su izabranici Ivana Velića u posljednju dionicu ušli s minimalnom prednošću (+1).

Pitanje pobjednika rješeno je u posljednjih deset minuta kada je Široki slomio otpor Slovenaca te mirno priveo utakmicu kraju slavivši s uvjerljivih +12 (73:61).

Širokobriježane je do pobjede predvodio sjajni Amerikanac Emmanuel Little koji je upisao double-double učinak (20 koševa i 15 skokova).

U stopu ga je pratio oporavljeni centar Filip Kraljević koji je imao 18 koševa i 7 skokova. I kapetan Ive Ivanov ostvario je double-double učinak s 13 koševa i 10 skokova.

Kod Šentjura se kao jedini igrač s dvoznamenkastim brojem koševa izdvojio Dino Murić sa 16 koševa.