Široki slavio u Bijeljini, Student bez šanse u Trebinju

Košarkaši Studenta odigrali su prvu utakmicu pod vodstvom Nevena Nikolića i ubilježili treći poraz. Studenti su u okviru 4. kola Lige 12 izgubili u Trebinju od Leotara (61:83).

Mostarci su se u igri držali samo u prvoj četvrtini, nakon koje je Leotar preuzeo kontrolu nad utakmicom. Miroslav Radenković i Dejan Šakotić postigli su po 18 koševa za domaće, dok je kod Studenta prednjačio Ramo Rizvić (20 poena, 8 skokova).

Kakanj je s 32 koša razlike razbio BN Basket (90:58), a Sparsi su i dalje jedini neporaženi, nakon što su u Sarajevu pobijedili Mladost s 85:81. Dalibor Peršić (21 poen) i Kenan Bajramović (20) postigli su skoro polovicu domaćih koševa.

Varda je u Višegradu razbila Bošnjaka sa 102:66, a Široki je slavio u gostima kod Građanskog u Bijeljini sa 78:64. Utakmica je bila neizvjesna sve do zadnjih šest minuta kada su gosti imali minimalnih 65:64, no do kraja Građanski nije postigao niti poen, a Široki je serijom 13:0 otišao do treće pobjede.

Amerikanac John Dee postigao je 21 koš za goste, a Ivan Novačić imao je 18, iako je tricu gađao 0-6. Kod domaćina je Vladimir Vranić postigao 18 koševa.