Široki slavio protiv Vogošće, ali umalo prokockao veliku prednost

HKK Široki nastavio je pobjednički niz u Ligi 12 slavivši na gostovanju kod Vogošće rezultatom 86:94 u okviru 9. kola.

Košarkaši Širokog odlično ulaze u susret i vrlo brzo rade veliku razliku koja je za domaćine izgledala nedostižna. Na kraju prve četvrtine Široki je vodio 11 razlike (15:26). Gosti su u drugoj četvrtini pojačali ritam utakmice i predvođeni raspoloženim Batinićem prednost je narasla do 39:57.

Širokobriježani u drugo poluvrijeme ulaze opuštenije što domaćini iskorištavaju i sredinom treće četvrtine dolaze na minus 10. Odlično prvo poluvrijeme trebalo je olakšati igračima Hrvoja Vlašića posao u drugom, međutim Vogošća se uspijevala nekoliko puta u potpunosti približiti i jako zaprijetiti prvaku države.

Široki se pred kraj utakmice probudio i vratio na uvjerljivu prednost na svoju stranu i na kraju zasluženo slavio, a Vlašić je u ovoj utakmici dao priliku igračima koji dosad nisu imali veliku minutažu.

Široki sljedeću utakmicu igra u utorak u Kupu Herceg Bosne na Pecari protiv Studenta, a u četvrtak u Široki stiže Split.