Široki slavio protiv Osijeka u finalu 5. Memorijala Blago Zadro

Nakon što su u petak u polufinalnom susretu slavili protiv Hajduka (2:0), nogometaši Širokog Brijega u nedjelju su u finalu 5. Memorijalnog turnira Blago Zadro bili bolji od Osijeka (2:1). Zanimljivo, Širokobriježani su osvajači svih dosadašnjih izdanja turnira.

Osijek je bolje ušao u utakmicu te pritiskao u prvih desetak minuta, no obrana Širokog nije popustila. Na prvi pogodak čekalo se do 29. minute. Loše vraćanje lopte osječkog braniča vlastitom vrataru presjekao je Baraban te je nesebično uposlio Ajayija koji bez problema posprema loptu u mrežu vratara Mikulića.

Tri minute prije kraja susreta Široki je udvostručio vodstvo. Ivanković je ubacio s desne strane, a glavom za 2:0 pogađa stoper ”Plavo-bijelih” Slavko Brekalo.

[IGRAČ TURNIRA] Goodness Ohiremen Ajayi najbolji igrač 5. memorijala ”Blago Zadro” u Vukovaru

Posted by NK Široki Brijeg on 11. listopad 2015

U nastavku susreta igralo se otvoreno na obje strane, a treneri su napravili nekoliko izmjena. Osijek je smanjio rezultat u 71. minuti iz jedne polukontre kada se sam pred vratarom našao Alen Grgić koji Osječanima vraća nadu u rezultatski preokret.

Desetak minuta prije kraja Široki je imao nekoliko uzastopnih kornera te prilika, no nije uspio doći do trećeg pogotka. Mogao je Osijek do poravnanja svega nekoliko minuta prije kraja susreta, no sjajni vratar Soldo obranio je udarac iz neposredne blizine osječkom napadaču.

Hajduk je u susretu za treće mjesto bio bolji od domaćina Vukovara.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Pandža, Brekalo, Marković, Landeka, Ivanković, Baraban, Wagner, Ajayi, Krstanović (još su igrali: Buhač, Karačić, Kožul). Trener: Slaven Musa.

OSIJEK: Mikulić, Mihaljević, Škorić, Džolan, Matas, Šafar, Anić, Prgomet, Špoljarić, Štrjaljm, Aganspahić (još su igrali: Lukić, Grgić, Šorša, Tzveiba, Lesjak, Špičić). Trener: Zoran Zekić.