Široki slavio protiv Mladosti na Pecari

Široki je u drugoj utakmici Lige za prvaka nadigrao KK Mladost rezultatom 79:71 u susretu igranom u dvorani na Pecari.

Košarkaši Širokog zasad su stopostotni u Ligi 6. Ponovno su prikazali dobru i kvalitetnu košarku, a publika je mogla uživati u odličnim potezima.

Iako su gosti bolje ušli u utakmicu i poveli su mini-serijom od 0:5, košarkaši Širokog brzo su uhvatili ritam i do kraja četvrtine prednost su podigli na 23:18. Drugu četvrtinu Široki je odigrao šuterski dobro, dok su se gosti malo povukli pa je prednost domaćih ubrzo postala dvoznamenkasta. Tricom Matea Drežnjaka tri i pol minute prije kraja četvrtine, Široki je vodio rezultatom 41:28. Gosti su se pokušali vratiti, ali Širokobriježani nisu dopustili ozbiljnije približavanje i na poluvrijeme se otišlo s prednošću domaćih rezultatom 47:35.

Domaćini su predvođeni ponajviše poenima Kraljevića početkom treće četvrtine napravili veliku razliku i nakon tri minute igre u nastavku dosegli su vodstvo od 59:38. Košarkaši Mladosti probudili su se pred kraj četvrtine i uspjeli su prepoloviti zaostatak, ali i treća četvrtina pripala je Širokom rezultatom 65:53. Posljednju četvrtinu domaći su odigrali bez pritiska, pa su se gosti uspjeli približiti na 79:71.

Goran Filipović s 20, Filip Kraljević s 19 i Mateo Drežnjak sa 17 bili su najefikasniji kod Širokog u novoj važnoj pobjedi.

Široki sljedeće kolo ide na gostovanje kod Zrinjskog. Utakmica se igra u subotu, 6. travnja u 20:30.