Široki sjajan na gostovanju kod Bosne

HKK Široki razbio je KK Bosna Royal rezultatom 78:100 u sklopu 18. kola Prvenstva BiH.

Odličnu igru prikazao je Široki na gostovanju u Sarajevu. Momčad Bosne u prvoj je četvrtini nekako održavala manji zaostatak, ali Široki je od samoga početka bio bolja momčad. Prva četvrtina završila je rezultatom 18:22.

Drugu četvrtinu igrači Danijela Jusupa odigrali su sjajno, prednost je samo rasla, a Širokobriježani su dominirali na parketu tako da se domaćini nisu imali prilike približiti. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 27:50.

U nastavku je mlada momčad Širokog igrala jako lijepu košarku. Osim što su držali visoku prednost publika je mogla uživati u odličnim potezima.

U redovima Širokog najefikasniji bio je Jure Zubac s 20 poena i 14 skokova, dok se kod domaćih istaknuo Mirsad Pilavdžić s 22.

Široki u nedjelju na Pecari dočekuje Zrinjski u sklopu finalne utakmice Kupa Herceg Bosne. Utakmica se igra od 18 sati.