Široki siguran na gostovanju kod Mladosti

HKK Široki nadigrao je momčad Mladosti rezultatom 55:73 u petom kolu Košarkaškog prvenstva BiH.

Širokom se u ovom susretu vratio Mateo Drežnjak koji se prošlo kolo ozlijedio te je morao pauzirati jednu utakmicu ABA 2 lige. Drežnjak je bio najefikasniji igrač u prvom poluvremenu i samim time dovoljno pokazao koliko je nedostajao svojoj momčadi.

Obje ekipe ušle su s dosta pogrešaka i promašaja u utakmicu tako da se teško dolazilo do poena s obje strane, ali prva četvrtina pripala je gostima rezultatom 13:17.

Početkom druge četvrtine domaćini pokušavaju stići rezultat, ali Široki održava koliko-toliko prednost i na odmor se otišlo s vodstvom gostiju 31:35.

U trećoj četvrtini momčad Širokog se razigrala i s velikom zalihom ušli su u posljednji period igre. Vodstvo Širokobriježana naraslo je na 38:54.

Gosti su rutinski priveli utakmicu kraju i košarkaši Mladosti nisu imali nikakve šanse.

U redovima Širokog Dario Drežnjak ubacio je 17 poena, Mateo je dodao 15, a Kraljević je zabilježio 10 koševa i 10 skokova.

Široki u sljedećem kolu Lige 12 dočekuje ekipu Bratunca.