Široki se vratio iz ponora protiv MZT Skopja i u produžecima ga svladao 67:63

11. kolo ABA lige: HKK Široki – MZT Skopje 54:54 nakon 40 minuta. Nakon produžetka i drame u dvorani Pecara, Široki je upisao nova dva boda u borbi za ostanak u ABA ligi… (67:63)

Nakon sedam uzastopnih poraza Široki je napokon uspio doći do pobjede. Crni niz prekinut je u 11. kolu ovog natjecanja i to na dramatičan način! Naime, Širokobriježani su svladali skopski MZT 67:63 nakon produžetka i to nakon što su pred kraj prvog poluvremena gubili s 21 košem razlike (18:39)!

Ipak, u nevjerojatnom drugom poluvremenu domaći su goste sveli na samo 17 poena, a onda kod 54:54 imali napad za produžetak. Jonathon Jones je promašio polaganje za pobjedu, no u dodatnih pet minuta domaći su ipak uspjeli izboriti izuzetno važnu pobjedu.

Jones je s 15 poena predvodio domaće, a sjajan je bio Ivan Buva sa po 14 poena i 14 skokova. Kod MZT-a je Uroš Lučić imao 18 koševa.

Drugi bh. predstavnik Igokea u 11. kolu u nedjelju gostuje Ciboni. (bljesak)