Široki se obrukao protiv Croatije iz Zmijavaca!

Nogometaši Širokog Brijega propisno su se obrukali izgubivši od Croatije iz Zmijavaca 0:4 u drugoj polufinalnoj utakmici 17. Memorijalnog turnira Gojko Šušak.

Devetoplasirana momčad 3. Hrvatske nogometne lige očitala je lekciju kombiniranoj momčadi Širokog Brijega u kojoj je, između ostalih, igralo i pet juniora.

U 12. minuti Ante Ćapin pogađa za vodstvo Croatije. U 24. minuti Široki Brijeg je već gubio 2:0 i imao igrača manje. Junior Toni Nikić srušio je u kaznenom prostoru Tomislava Mrkonjića koji je iz jedanaesterca udvostručio vodstvo.

Do kraja poluvremena Široki je ostao s dva igrača manje! U 38. minuti iskusni Josip Barišić dobio je drugi žuti karton zbog oštrog prekršaja.

Na samom otvaranju drugog dijela susreta, gosti iz Zmijavaca poveli su 3:0. Igrala se 49. minuta, a Mrkonjić je ponovno zatresao mrežu Luke Bilobrka iz jedanaesterca.

U 73. minuti totalni debakl – Ivan Todorić nakon solo akcije zabio za nevjerojatnih 4:0!

U prvom polufinalnom susretu vinkovačka Cibalija pobijedila je 2:1 opuzenski Neretvanac. Široki će tako u četvrtak u 12.00 sati igrati za treće mjesto protiv Neretvanca, a u finalu od 14.00 sati sastat će se Cibalija i Croatia iz Zmijavaca.

Iako je prethodno najavljeno da će se današnja utakmica Širokog i Croatije te finalna igrati na stadionu Pecara, obje današnje utakmice odigrane su u Trening kampu ”Musa-Karačić” na Mostarskom blatu. Također, utakmica za treće mjesto kao i finale igrat će se u spomenutom kampu.

CROATIA: Vugdelija, Šalinović, Brnadić, Šabić, Ćapin, Mrkonjić, Vuković, Šaravanja, Begić, Gudelj, Todorić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Brekalo, Nikić, Ćorluka, Barišić, Plazonić, Marić, Repić, Crnov, Baraban, Jurić. (Soldo, Kožul, Sesar, Miličević, Vukoja, Marković)

25 komentara

• široki je beliki klub i ćora beliki trener a izgubi se šta ćeš.a gledaj to je pripremna utakmica,gledaj nije bija motiva a nije igraja prvi ekipa. gledaj šta bi vi a dolazi tu sad čelik triba mi to da svatit ko i baern mogati

• Dođem ispred Pecare, vrata zatvorena, pogledam na klupskoj internet stranici, piše igra se na Pecari (sad gledam lopovi su to izmijenili i piše da je na Blatu), pa kakve su ovo prevare ljudi moji. ovo je 2016 god., nije srednji vijek. Pa mogli ste napisati jutros gdje se igra. Blatite ime onoga po kome turnir nosi ime, sram vas bilo, niti uprave, niti organizacije, jedno veliko NIŠTA !!! Gdje ste iskopali onog suca ?! Utakmica bez prekršaja i oštrijeg faula a lik svira 2 crvena i 2 penala ?! Izgurati nekako ove tri utakmice i onda velike promjene napraviti i u igračkom a pogotovo u vodstvu kluba i ljudima koji su na plaći, ima puno mladih i školovanih ljudi koji vole klub a spremni su i raditi (za razliku od ovih sadašnjih pojedinaca). Kad je riječ o današnjoj utakmici počeli utakmicu igrači koji manje igraju i 3-4 juniora, nisu se snašli, još ovaj sudac počeo “ludovati”, 2 penala, 2 crvena, kao da je utakmica za opstanak ?!

• Bio sam na utakmici i Siroki je bio presmisan kako je igra dobro je i prosa Croatia ga pomela sa livmca zemlje jos i dobro stojena ljestvici kako igraju

• Tutkum od suca unistio inace korektnu i fer utakmicu, oba crvena kartona prestrogo dosudjena, dosta imocana doslo na blato , svi otisli na poluvremenu kuci, bravo sudac!

• BIJO SAM NA UTAKMICI.NEŠTO SU PISALI NA PAPIR SOLDO I CRNJAC NAVODNO IMA NEKOLIKO IGRAČA IZ ZMIJAVACA KOJI ĆE POJAČATI ŠIROKI.ONI DOBRO SKAUTIRAJU, ŠUTI POJAČAT ĆEMO SE

• Dosadni ste s komentarima svaka cast turniru ali oni trebaju imat ambicije u prvenstvu ovo je vise manje prijateljski susret sto se po crvenim kartonima i nebi reklo sto bi vi da smo pobjedili turnir a z….u prvenstvu teske zadnje utakmice kombinirani sastav tim bez uprave sve nosi svoje samo siroki

• U sirokom se cudne stvari dogadjaju n poluvremmenu vratar Bilobrk nece vise da brani i prolazi bez sankcija dalje junijori odlaze na probe u druge klubove napomena nijedan nema ugovor sa sirokim ovaj klub sve radi da propane po hitno izabrat predsjednika i novo vostvo kluba jer nastaveli misevi kolo vodit crno se klubu pise