Široki se dobro namučio protiv Čapljine, ali uz sjajnog Drežnjaka stigao do važne pobjede

Košarkaši HKK Širokog pobijedili su u sklopu 10. kola prvenstva BiH momčad HKK Čapljine s rezultatom 89:81.

Gosti iz Čapljine pokazali su se od početka utakmice kao vrlo neugodan protivnik za Širokobriježane koji su ušli kao favoriti u ovu utakmicu.

Nakon otvaranja utakmice, gosti su prešli u vodstvo (7:9) nakon dvije minute igre i od tada do kraja treće četvrtine držali utakmicu itekako živom, a pomogli su im u tome i košarkaši Širokog nestrpljivom igrom u napadu.

Nakon samo četiri minute igre bilo je već plus 9 za Čapljince (9:18) koji su, predvođeni Vladimirom Iveljom, tu prednost održavali do samog kraja prve dionice koja se završila rezultatom 24:32 za goste iz Čapljine.

Vrlo važnu ulogu u pobjedi domaćih imao je i Ivan Karačić

Početak druge četvrtine opet je bio vrlo neugodan za Široki, jer je Čapljina nastavila podizati svoju prednost i odvojila se na 13 razlike prednosti. Ipak, to kao da je probudilo domaće, koji su do kraja druge dionice u potpunosti preuzeli kontrolu situcije na terenu.

Predvođeni braćom Drežnjak u tim trenucima preokreću rezultat. Prvo su napravili seriju 13:0 i poveli, pa se nakon toga odvajaju i na pet koševa prednosti, ali uporni Čapljinci uspijevaju zadržati utakmicu u egalu te se poluvrijeme završava s jednom košem prednosti za Široki (48:47).

Dobar dio utakmice gosti su dobro namučili Širokobriježane

Početak treće četvrtine opet je loše krenuo Širokbriježane pa su Čapljinci opet preuzeli vodstvo i odvojili se na plus šest (52:58). Ali u drugoj polovici ove dionice Široki je zaigrao puno bolje te uz kvalitetne dionice najboljeg igrača na terenu Matea Drežnjaka i Ivana Karačića okrenuo utakmicu u željenom smjeru.

Treća četvrtina se tako završila uz šest koševa prednosti domaćih (69.63).

Posljednja dionica bila je u potpunosti u znaku Širokog koji je uz znatan doprinos Matea Čolaka i Jure Zubca  konačno uspio “slomiti” utakmicu te se odvojiti i na plus 15, što umorni gosti nisu imali snage dostići.