Široki savladao Cibonu i osvojio turnir (80:71)

Pred oko 1000 gledatelja u GŠD na Pecari domaća momčad Široki TT Kabeli je u finalnom susretu memorijalnog turnira Široki 2011. savladala momčad zagrebačke Cibone rezultatom 80:71.

Od samog početka Široki je pokazao požrtvovnost, odlučnost i želju da savlada ponovno dobru momčad Cibone. Od samoga početka Široki je stekao prednost koju je odličnom igrom u obrani uspjevao održavati. Prvu četvrtinu Široki je riješio u svoju korist (16:11). U drugoj četvrtini ubacio je u veću brzinu i do kraja poluvremena Cibonu ostavlja na velikih -14 koševa zaostatka. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom (42:28) za domaće.

U nastavku Cibona uspjeva malo smanjiti rezultat, pa u jednom navratu stići na samo 6 koševa zaostatka, no dalje nisu mogli jer su im s druge strane stajali večeras raspoloženi Vladović, Planinić, Ramljak, Šakić i ostali koji su pokazali kako mladost i želja mogu dati odlične rezultate, te su na kraju zasluženo slavili rezultatom 80:71, ponijevši epitet najbolje momčadi ovogodišnjeg turnira.

Odličnu partiju kdo Širokog večeras su pružili Šakić s 18 koševa, Planinić 17 koševa i 9 skokova, Vladović s 14 koševa i 8 asistencija i Ramljak s 10 koševa, dok su kod gostiju najbolji bili Bardour s 15 koševa, Lalić 13, Zubčić 12 i Chase 11.

Za najbolje igrača turnira proglašen je Jakov Vladović iz Širokog, dok je najbolji strijelac turnira bivši igrač Širokog Ivo Josipović (Šibenik Jolly).