Široki razbio Split, ubacio "stotku" na Pecari

Košarkaški prvak Bosne i Hercegovine Široki prekinuo je malu crnu seriju loših rezultata u ABA ligi i u 9. kolu ovog natjecanja došao do četvrte pobjede kojom se udaljio iz opasne zone.

Široki Wwin ne samo da je opravdao ulogu favorita i svladao momčad Splita, nego je potpuno razbio nekadašnjeg europskog prvaka! Konačnih 37 koševa razlike (101:64) uostalom dovoljno govori kakva je to utakmica bila u subotu kasno navečer.

Igokea slavila u Mađarskoj

Drugi bh. predstavnik Igokea ostala je na vrhu ljestvice s pobjedom 82:78 kod Szolnoka u Mađarskoj. Iako je igrala bez dvojice važnih igrača Igokea je slavila u neizvjesnoj završnici. Po 17 koševa postigli su Milan Dozet i Branko Jorović, a Clifford Hammonds postigao je 12 poena uz 12 asistencija.

Već u prvoj četvrtini domaćin je otišao na 16 koševa razlike (30:14), na poluvremenu prednost skoro udvostručio (59:30), a onda na kraju prešao “stotku” slobodnim bacanjima najmlađeg igrača, sedamnaestogodišnjeg Domagoja Bošnjaka uz ovacije domaće publike.

Nekoliko je uzroka ovako uvjerljive pobjede. Istina, Split je došao oslabljen bez prvog strijelcaIvana Mimice, no i on bi teško spasio goste koji su pali pod naletom rastrčanih Širokobriježana.

Uz to, domaćinu se otvorio šut. Široki je pogodio čak 13 trica uz 50 posto uspješnosti, a u prvom poluvremenu domaćin je tricu šutirao s nestvarnih 10-12!

Uspavanu atmosferu na Pecari, jer napetost je izostala još od samog početka, na kraju je razbio osamnaestogodišnji Mijo Babić koji je postigao prve koševe u ovoj ligi. Babić ih je postigao osam (dvije trice), sve u zadnjih par minuta uz ogromno odobravanje domaćih navijača.

Balansirani napad Širokog predvodio je Darko Planinić (26 koševa, 10 skokova) koji bi s indeksom 35 opet mogao postati MVP kola. Kod grogiranih gostiju po 14 poena zabili su Filip Krušlin, Toni Dijan i Josip Sobin.