Široki razbio Spars u Sarajevu, odluka o novom prvaku pada na Pecari

HKK Široki je fantastičnom igrom pobijedio OKK Spars u Sarajevu rezultatom 59:75 u četvrtoj finalnoj utakmici doigravanja za prvaka BiH.

U vrlo borbenoj i teškoj utakmici Široki je sjajnim drugim poluvremenom uzvratio Sparsima za poraz na Pecari.

Obje momčadi u susret su ušle igrajući jaku obranu, ali Široki odličnim i brzim napadima pravi razliku i dolazi do serije od 10 koševa i prvog ozbiljnijeg vodstva (6:12). Sparsi su do kraja prve četvrtine koševima Bajramovića i Zahiragića uspjeli smanjiti zaostatak na 13:16.

Široki je bolje otvorio i drugu četvrtinu. Domaćini su se dosta mučili u napadu i nisu uspijevali pronaći rješenje za odličnu obranu Širokobriježana, ali ni gosti to nisu iskoristili za povećanje vodstva.

Kraljević je svojim koševima vodio Široki u prvom poluvremenu

Utakmica je kao i tri prethodne bila tvrda i obje ekipe teško su dolazile do poena.

Odlična utakmica u završnici prvoga poluvremena, igralo se koš za koš, a na odmor je s prednošću od dva poena otišla momčad Širokog (34:36).

Velika borba nastavljena je i u drugom poluvremenu, Široki je cijelo vrijeme održavao malu prednost, a pred kraj četvrtine tricom Fennera dolaze na plus 8 (47:55).

Bolje otvaranje posljednje četvrtine u ovakvoj utakmici Širokobriježani nisu mogli zamisliti. Sparsi pod pritiskom ništa nisu mogli pogoditi, a gosti su dosegli prednost i od 17 razlike. Do kraja susreta igra domaćina se raspala i Široki je izborio petu i odlučujuću utakmicu na svome terenu.

Široki je svojom borbenošću izborio odlučujući susret na Pecari

Mateo Drežnjak bio je najefikasniji kod Širokog s 19 poena, Fenner je dodao 17, a Filip Kraljević 16. Kod domaćih Kenan Bajramović zabio je 11.

Majstorica će se igrati u Širokom Brijegu u četvrtak od 20 sati.

Široki je i u ovom susretu u Sarajevu imao odličnu podršku svojih navijača.

48 komentara

• Bravo momci i treneru.pokazali ste muda kad je najteze i potvrdili ono sto smo svi znali da ste za 2 klase bolji od njih.napunit pecaru napravit atmosferu da se pamti.povesti momke do titule koju su zasluzili.Siroki sampion

• Sparsi pripremili nekakve balončiće za proslavu hahahahah.
    Ali zaboravili su tko je PONOS HERCEGOVINE.
    Nemojte dolazit u četvrtak dragi Sparsi,ne znate šta vas čeka.

• Vi ste čudo i ponos grada!!!
    Najjača ekipa odavno, sve mlado neiskusno i ovako otići u Sarajevo spremno na proslavu i razvaliti ih
    Heroji ste košarke

• Realno gledajuci siroki je bolji bio i proslu utakmicu i trebao pobjediti al su njih prosrale trice kakve se nevidjaju cesto u nba ligi

• Kapa do podo ovim momcima…. imaju taj neki pozitivno skromni naboj koji ne prelazi u bahatost već je onaj čisti sportski inat. Bez straha na Pecari, ne možete nas razočarati samo molim da budete 100% s glavom u utakmici jer realno prošlu smo izgubili samo radi manjka koncentracije.

• Nista novo…Siroki dobio u sarajevu. Urodilo plodom gledanje utakmice iz 2003..martine…martine..napusi se k…tako su nekad pjevale sarajlije, badava im..hi hi hi..Bravo momci.

• Sjecam se 2003., Mala dvorana u Skenderiji, Siroki autsajderi, tijekom sezone sareni, ovi peku vola, cekirali pobjedu, strahovit pritisak na nasim momcima, nasoj klupi…, provokacije njihovih igraca i sve to pregrmili…
      Koji sok i frustracija u dvorani…, tada su njihovi igraci bili pozitivci, ucinili sve da dobiju ali nakon poraza zastitili su pobjednike na parketu… 🙂

• Je ko da je jucer bilo (cini mi se 07.05.2004) kad je Marković zastitio tijelom nekog od igrača Širokog od kovanica, a i nasi bi tako da u nas je bilo toga, ali nije nikad, mi smo za razliku od Bosninih navijaca ipak EU življe🇭🇷…bilo je tih velikih pobjeda, od Čitluka krajem 90-tih, do 2000 – tih i legendarnih izjava komentatora : Vanjak za tri…Vanjaaaaaaaaaak…uff…gorit Ce u Ce na pecari, momci samo glavu gore i bez neuroze za nas ste prvaci kako god da zavrsi

• Najveća prevaga gospodin trener, onako smiren sve utakmice i povezanost sa igracima kao roditelj, prijatelj bez psovki i nakaradni rijeci… O Dreznjaku smo sve vec i rekli momak da ce tesko ostati sa ekipom jer je zasluzio igrati na vecoj sceni, momcima iza kosa isto svaka cast… Sve u svemu cestitke od srca…

• Odlicna obrana i par blokada su spars otjerale iz reketa. A vanjski sut ih nije isao. I tih 50ak koseva im je realnost. Sve cestitke momci. Nasi heroji ste!!!

• Bravo tako se brane boje Širokog čestitke igračima i upravi uz punu dvoranu i maksimalnu koncentraciju eto nas u četvrtak na tronu

• Ajmo spustiti loptu na zemlju. Neki dan potop, sada euforija. Idemo ih u četvrtak podržati, ali ne da više od pola dvorane sjedi k’o da su u kazalištu. A vi, dico naša, vi nas ne možete razočarati. Ono što ste vi napravili pričat će se kao i o onoj legendarnoj utakmici u Skenderiji 2003. Neka publika bude kao do sada, na ponos čitavom jednom narodu, neka pobijedi bolji, a osobno sam uvjeren da ste to vi.

• Nije bilo nikakve zastave armije, to o cemu ti pricas je obicna zastava sa ljiljanima. I neka je, sta, i mi nosimo zastave HB.

• Drago mi je zbog momaka, a posebno zbog onih “pametnih” koji moraju sada zašutiti. Neka i izgube u četvrtak, oni su meni prvaci!!!!!!

• Čovječe, šta si se svezao ŠKRIPARA. Koji ste vi bolesnici, svakoga tko navija za Široki nazivate ŠKRIPARIMA!!! Podsjećate me na Al Kaidu koja sve terorističke napade pripisuje sebe, samo da ih netko doživljava kao bitan faktor. Skini nam se i okani se ovih navijača.

• Ajde sad mi netko objasni zasto igraju Siroki i spars isto prvi ili drugi bili izborili su aba 2 novca nekog bas i nema u BiH kosarci Europe nece vidjeti ps i za ovog pametnog TNT ovi decki svaka im čast sto navijaju ali ovo nisu navijaci nego igraci kadeti i juniori sirokog tako da ne stavljajte ime navijac u kontekst sa kosarkom simpatizer i gledatelj ljubitelji kosarke da ali navijac ne navijac nekog kluba je ujedno i lokalpatriot koji voli sve u svom gradu i podržava sve u svom gradu a skripari i kosarka to je vec druga tema malo dublja pa onda nebi o tome ali eto da razjasnimo sta je navijac Ultras i navijac simpatizer veliiiikaaaa razlika ali i jedni druge se trebaju podržavati posebno u malom gradu kao sto je Siroki zato nemojte gluposti valjati po portalima ipak ovaj portal se prati i po Mostaru i Sarajevu SAMO SIROKI

• Oprosti, nisam te razumio. Rekao sam samo da ova djeca koja navijaju nisu Škripari. Je li to kome paše ili ne j…se. Isto tako mi nije jasno kakve veze imaju naši komentari sa čitanjem istih u Mostaru i Sarajevu. To je njihova stvar. Kamo sreće da svi navijaju ko ta djeca.

• Činjenica je da su komentari TNTa na mjestu. Evo ja čitam tvoj komentar po peti put i ne razumijem što si htio njime reći.

• TNT Sta si se ti svezao Skripara?? Opusti se, nisu ni zastave Škripara, bubnjevi Škripara itd????? Pusti momke da uzivaju i ne dijeli bezveze

• Bravo momci u Vas nisam ni sumnjao.Sad samo molim sve navijace da svi skupa navijamo kao u dobra stara vremena.Kad je nas napad pjesma sskandiranje,a kad je njihov bez pjesme zvizdanje cijele dvorane i maksimalan pritisak .Ove iza kosa da masu rukama kad su bacanja.Samo jako do pobjede i 10 titule

• Molim vas sve da u cetvrtak to bude fer navijanje bez uvreda i zvizdanja na njihovo prozivanje. Ako bude pobjeda, da je velicanstveno docekamo. Kao sto je rekao ovaj iznad, navijati srcano za nase bez “***em te Bosno” i sl. Na kraju pljeskom nagraditi i jedne i druge. Nase jer su osvojili 10 titulu, njih jer su bili fer i korektni.

• Slazem se sa starim navijacem…najbitnija stvar je…kad je protivnicki napad, zvizdanje cijele dvorane.Tada se stvara nenormalan pritisak na ekipu koja vodi loptu I dovodi igrace do toga da ne mogu komunicirati uopce.Pod pritiskom pecare gubile su se I mnogo, mnogo vece I jace ekipe od sparsa. Atmosfera traba biti pomalo ludjačka..I ovi su gotovi..

• Ajmo ljudi pokazati onim primitivnim papcima u Teheranu da smo gospoda za njih: kada budu najavljivali njihove igrače dočekati ih korektnim aplauzom. Oni i njihova uprava su pokazali da su pravi sportaši. Nakon toga neka znaju gdje su došli-od prve do zadnje minute!!!