Široki prokockao dva pogotka prednosti, Željezničar uzeo bod s Pecare

Nogometaši Širokog Brijega i Željezničara odigrali su bogat i sadržajan derbi na Pecari. Široki je dva puta vodio, jednom i dva pogotka razlike, ali uporni Željezničar se vraćao i na kraju je završilo rezultatom 3:3.

Širokobriježani su od početka susreta pokazali znatno veću želju i bolju igru, ali su zato u nastavku značajno pali, što je Željezničar znalački iskoristio.

Trener Širokobriježana Denis Ćorić se odlučio na nešto defanzivniju postavu u odnosu na prethodne dvije utakmice pa je tako umjesto mladog Mate Stanića na sredini terena zaigrao iskusniji Ante Hrkać.

Na samom otvaranju utakmice pravi vatromet. Već u drugoj minuti sjajna akcija Širokog za rano vodstvo.

Hrkać je probio po boku na desnoj strani, odlično ubacio prizemnu loptu na peterac, Bagarić je ne stiže, ali zato je odlično zahvaća Ivan Enin koji pogađa u donji desni kut vratara Erića što je izazvalo erupciju oduševljenja na Pecari.

Nije se slavlje ni stišalo na Pecari, slična situacija na drugoj strani. Ramović je ubacio s boka, a sam se na pet metara našao najbolji strijelac Željezničara Sulejman Krpić kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Igra se nakon toga malo primiruje sve do 12. minute. U dobroj prigodi se tada našao Dino Ćorić, ali njegov loš udarac s lakoćom zaustavlja Erić. Sedam minuta kasnije dobra kombinacija Jovića i Kvesića na lijevoj strani, Kvesić potom ubacuje u sredinu, ali Bagarić šutira pored gola.

Dvije minute nakon toga zaprijetio je i Željezničar na drugoj strani. Ponajbolji pojedinac u redovima Željezničara danas, Stevanović uputio je neugodan udarac koji je trebao biti ubačaj, ali uz manje poteškoće Zlomislić izbacuje loptu u korner.

Tri minute kasnije Široki stiže do novog vodstva. Cipetić je presjekao loptu pod prekršajem, sudac Petrović pušta prednost, a loptu je dugo potom vukao Hrkać, koji uočava u sredini samog Bagarića. Bagarić se sjurio prema šesnaestercu gostiju, ali ga branič Željezničara nepropisno zaustavlja s leđa.

Sudac Petrović je u prvi mah sudio prekršaj na rubu šesnaesterca, ali je uz signalizaciju pomoćnika ipak odlučio promijeniti odluku te dosuditi kazneni udarac za domaće.

Siguran realizator s bijele točke bio je Toni Jović.

Široki je nastavljao kontrolirati stanje na terenu, dok Željezničar nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti vrataru Zlomisliću.

U 32. minuti Široki je demonstrirao sjajan kontranapad za povećanje vodstva. Bagarić je odlično ubacio s desne strane, a sam kao duh pred golom gostiju našao se Josip Kvesić koji glavom matira vratara Erića.

Ante Hrkać, koji je imao dobru dionicu u prvih pola sata, morao je u 35. minuti napustiti igru zbog ozljede zarađene u jednom dvoboju ranije. Umjesto njega u igru je ušao mladi Mato Stanić.

Pred kraj prvog poluvremena nakon dugo vremena zaprijetio je Željezničar u 43. minuti. Ponovno je sve išlo preko Stevanovića, ali njegov ubačaj s boka Krpić nije iskoristio. Lopta odlazi preko gola.

Široki je u sami kraj prvog poluvremena imao još jednu solidnu prigodu. Jović je šutirao iz slobodnog udarca, ali njegov preceizan, ali nedovoljno snažan udarac brani Erić.

Na poluvrijeme se tako otišlo s dva pogotka prednosti Širokobriježana.

Nastavak je počeo u dosta mirnijem tonu, bez ozbiljnijih prigoda na obje strane. Željezničar je preuzeo posjed lopte, a Široki se orijentirao na kontranapade.

Ipak Željezničar u 63. minuti smanjuje vodstvo Širokobriježana. Mladen Veselinović pogađa mrežu Zlomislća samo pet minuta kasnije nakon što je ušao u igru nakon dobre akcije gostiju.

Željezničar je nastavio s pritiskom i to mu se umalo moglo isplatiti u 73. minuti. Sulejman Krpić je izašao sam pred vratara Zlomislića, ali ovaj fantastičnom reakcijom spašava Široki.

Odmah nakon toga Željezničar je izveo udarac iz kuta, došlo je do određene smušenosti u obrani Širokog, Zlomislić je još jednom za kratko spasio Široki, ali nakon nekoliko odbijanaca Ermin Zec postiže pogodak za novo izjednačenje Željezničara.

Široki je tako prokockao dva pogotka prednosti.

Domaći su se nakon toga malo trgnuli, ali mogli su i ponovno doći u vodstvo, ali i primiti novi pogodak.

Odličnu prigodu propustio je Bagarić u 83. minuti nakon dubinske lopte šutirao je snažno, ali Erić odlično brani.

Domaći su nastavili pritiskati, ali na kraju uz šest pogodaka na utakmici završilo se remijem 3:3. Gledatelji su zasigurno imali što za vidjeti na Pecari, ali Širokobriježani imaju itekako za čime žaliti, jer su od sigurne pobjede utakmicu doveli u potpunu neizvjesnost.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Kvesić (od 78. Barišić), Matić, Ćorić (od 77. Jurić), Jović, Marić, Kovačić, Hrkać (od 35. Stanić), Bagarić, Enin

FK ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Krpić, Ramović, Stanić (od 46. Pavić), Alispahić, Zajmović (od 58. Veselinović), Sadiković (od 46. E. Zec), Bojo, Osmanković, Sipović