Široki preko stotke protiv Slobode za novu uvjerljivu pobjedu

Košarkaši Širokog slavili su novu uvjeljivu pobjedu protiv tuzlanske Slobode rezultatom 101:80.

Momčad s Pecare, koja je vodeća u ligi 6 za prvaka, ušla je u ovaj dvoboj kao veliki favorit, uostalom kao i protiv svakoga tko dođe na Pecaru ove sezone. Od početka su se nametnuli kao bolja momčad na terenu, te su polako gradili svoju prednost.

Strpljiva i pametna igra u napadu, a agresivna i borbena u obrani, iz koje proizlazi brza tranzicija, sve ono što ih krasi ove sezone, pokazali su Širokobriježani i u ovom dvoboju.

U prvoj četvrtini ostvarili su potpunu dominaciju. Momčad iz Tuzle svedena je na svega 11 koševa, a Široki je pogađao gotovo iz svih pozicija, pa je četvrtinu dobio ukupno 29:11. Drugi dio utakmice obilježio je blagi pad u igri Širokog, pa je i trener Jusup reagirao s nekoliko upozorenja na time outu.

Ipak to nije puno pomoglo, Tuzlaci su imali nekoliko dobrih akcija i pogođenih šuteva izvana pa su smanjili prednost domaćih iz prve četvrtine i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 51:40 za Široki.

Ipak u drugom poluvremenu Široki podiže svoju igru, ne dopušta Tuzlacima da se približe ispod 10 koševa prednosti. Nešto izjednačenija je bila treća četvrtina, ali je ipak pripala domaćima. Treba istaknuti i kvalitetnu organizaciju igre u napadu od strane razigravača Gorana Filipovića, što je davalo sigurnost Širokobriježanima.

U četvrtu četvrtinu ušlo se uz 12 koševa prednosti za Široki, koji ju je do kraja još više podigao pa je u posljednjih nekoliko minuta trener Jusup dao priliku igračima s manjom minutažom.

Prednost njegovih izabranika samo je rasla u četvrtoj četvrini, a izgledalo je kao da su se Tuzlaci predali. Široki se popeo i do troznamenkaste brojke i uvjerljivo slavio s konačnih 101:80.

Domaću momčad predvodio je sjajni Filip Kraljević 22 koša, a vrlo kvalitetnu igru pružio je i kapetan Jure Zubac koji je ubacio 17 koševa te Goran Filipović s 13 koševa i 9 asistencija.

Kod Tuzlaka najviše je pokazao bivši igrač Širokog Josip Naletilić sa 14 koševa i 12 asistencija, a pratili su ga Amerikanac Thondiof i Čerkezeović sa po 13 poena.

Liga 6 se nastavlja već ovog vikenda, Široki u nedjelju ide u goste sarajevskim Sparsima, dok će Tuzlaci na svom terenu dočekati Vogošću.