Široki prekinuo post i nadigrao Želju na Pecari

NK Široki Brijeg svladao je FK Željezničar u susretu 1/16 finala Kupa BiH na Pecari rezultatom 2:0 i tako se osvetio za teški poraz u prvenstvu koji im je nanijela ista momčad prije nešto manje od tri tjedna.

NK Široki Brijeg, pod trenerskom palicom novog šefa stručnog stožera Goce Sedloskog, napokon je počeo igrati.

Iako je Željezničar ušao nešto bolje u utakmicu, obje momčadi susret su otvorile u jakom ritmu. Gosti su u 2. minuti odmah imali dobru šansu kada je Dacić odlično ubacio, ali se Zec nije snašao ispred gola Bilobrka. Zec se još dva puta našao u izglednim situacijama, ali do promjene rezultata nije došlo.

Prvu ozbiljniju priliku domaćini su stvorili u 13. minuti, ali gostujuća obrana dobro je reagirala. Međutim, Široki je došao do vodstva u 29. minuti kada se u šesnaestercu gostiju odlično snašao Danijel Kožul.

Kožul je glavom postigao pogodak i tako prekinuo post Plavo-bijelih koji u prethodne četiri službene utakmice nisu postigli niti jedan pogodak.

U drugo poluvrijeme domaćini su ušli odlično i Široki je u 53. minuti iskoristio nepažnju gostiju stigao do vodstva od 2:0 pogotkom Josipa Kvesića.

Gosti su se pokušavali vratiti u susret, ali Širokobriježani su igrali vrlo disciplinirano. Do kraja susreta momčad Željezničara nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, tako da je resusret završio rezultatom 2:0.

Kod nogometaša Širokog vidljivi su bili trud i želja za boljim rezultatima. Publika je to prepoznala i znala nagraditi kako dobrom posjećenošću, tako i glasnim navijanjem tijekom cijele utakmice te velikim pljeskom na kraju susreta.

Pred kraj susreta vratar domaćih Luka Bilobrk dobio je izravan crveni karton.

Utakmicu je s tribina pratio i Zdravko Mamić, a navijači su velikim pljeskom nagradili igrače i trenera Gocu Sedloskog.

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Kvesić, Kožul, Matić, Ćorić, Correira, Babić, Kovačić, Perković, Bagarić, Marković.

FK Željezničar: Fejzić, Stevanović, Zec, Šehić, Blagojević, Zajmović, Šabanadžović, Dacić, Hajdarević, Osmanković, Rodin.