Široki pregazio Drinu

Široki Brijeg je u 14. kolu pred 300-injak gledatelja na Pecari upisao uvjerljivu pobjedu protiv posljednjeplasirane Drine (5:1).

Prvi na utakmici zaprijetili su gosti iz Zvornika u 5. minuti, ali lopta je otišla tik uz vratnicu. Široki je pak nastavio tradiciju postizanja pogotka u ranoj fazi utakmice. Luka Menalo je u 12. minuti doveo ”Plavo-bijele” u vodstvo. Mladom krilnom napadaču vratar Drine je obranio udarac, no Menalo je odbijanac pospremio u mrežu. Na drugi pogodak čekalo se do 31. minute kada nakon asistencije Dine Ćorića svoj drugi pogodak u sezoni postiže Ivan Krstanović.

Tri minute prije kraja susreta, sudac Miloš Gigović pokazao je izravni crveni karton igraču Drine Dejanu Popoviću koji je prekršajem zaustavio Juru Ivankovića koji je bio u izglednoj prilici za postizanje pogotka. Nakon burnog prosvjeda, sudac Gigović isključio je i trenera Drine.

U nastavku drugog dijela susreta, točnije u 49. minuti, Wagner je postigao svoj deveti ovosezonski pogodak te ukupno 108. pogodak u Premijer ligi BiH. Luka Menalo je navukao na sebe trojicu igrača te odličnom asistencijom na drugoj vratnici pronašao kapetana Wagnera koji je bez problema zatresao mrežu gostiju.

U 74. minuti na visokih 4:0 povisuje Ivan Buhač, koji je u igru ušao u nastavku susreta, a samo minuti kasnije Drina smanjuje rezultat preko Dragomira Mirkovića, a njegovom pogotku prethodila je lijepa akcija gostujućih igrača.

U 89. minuti krasnim udarcem konačnih 5:1, svojim drugim pogotkom, postavlja Ivan Buhač.