Široki pregazio Borac

Košarkaši Širokog pobijedili su banjalučki Borac 89:54 (27:12, 31:15, 16:15, 15:12) u susretu 7. kola Lige 6 za prvaka Košarkaškog prvenstva BiH igranom u srijedu navečer u dvorani Pecara.

Širokobriježani su pregazili neugodnu momčad iz Banja Luke te su s omjerom 6-1 ostali na vrhu ljestvice.

Aktualni prvak BiH je suvereno vladao parketom od samog početka utakmice dobivši prvu četvrtinu rezultatom 27:12. U drugoj dionici nastavio je Široki u visokom ritmu je na poluvrijeme otišao s +31.

U nastavku susreta domaći su održavali prednost, vodili i preko 40 koševa razlike, a trener Danijel Jusup dao je priliku svim igračima s klupe koji su mirno priveli utakmicu kraju slavivši na kraju s +35.

Ponovno je u redovima Širokog najbolji bio Luka Božić koji je ostvario double-double učinak od 25 koševa 12 skokova (8 asistencija). Po 12 koševa postigli su Ive Ivanov, Mate Vucić (9 skokova) i Dontay Caruthers (8 skokova, 6 asistencija).

Kod Borca su po 12 koševa postigli Stefan Kenić i Vuk Bošković.

U 8. kolu (subota, 28. svibnja) Široki očekuje teško gostovanje kod tuzlanske Slobode dok u 9. kolu (srijeda, 1. lipnja, 20:00 sati) dočekuje Igokeu.