Široki potopio Zrinjskog u Mostaru, Sliškovićevih fantastičnih 18 pogodaka

Rukometaši Širokog Kramar u nedjelju ujutro u dvorani Bijeli Brijeg u Mostaru slavili su protiv Zrinjskog sedmu pobjedu od sedam odigranih kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg Bosne.

Širokobriježani su još u prošlom kolu osvojili laskavu titulu jesenskog prvaka lige, a s obzirom da se liga igra trokružno, susreti sedmog kola odigrali su se ovoga vikenda nakon čega slijedi stanka u natjecanju do ožujka 2015. godine.

Apsolutni favoriti susreta, HRK Široki Kramar, utakmicu su veoma dobro otvorili te su od samog početka stekli veliku prednost, a na odmor su otišli pri rezultati 11:22. U nastavku susreta ista priča, Široki je na krilima odlično raspoloženog Frane Sliškovića, koji je postigao čak 18 pogodaka, povećao prednost, a trener Mihovil Bilać posljednjih 15-ak minuta dao je priliku igračima s manjom minutažom. U seniorskoj momčadi Širokog debitirao je 14-godišnji Leo Hrkać, brat prvotimca Krune Hrkaća, koji je tako postao najmlađi debitant u povijesti kluba.

Već spomenuti Slišković najbolji je igrač utakmice sa 18 pogodaka, Kruno Hrkać postigao je šest, a po četiri su dodali Ivan Šaravanja i Mateo Karačić. Kod Zrinjskog je najbolje bio Mateo Drinovac sa šest pogodaka, Josip Škobić je postigao četiri, a po tri su dodali Stanko Miličević i Antonio Soldo.

Široki je tako slavio pobjedu 25:40 te je i dalje prvi na ljestvici ispred ljubuškog Izviđača, a Zrinjski je upisao šesti poraz, te uz jednu pobjedu, zauzima posljednje mjesto.

hmrk_zrinjski_hrk_siroki_1 hmrk_zrinjski_hrk_siroki_2 hmrk_zrinjski_hrk_siroki_3 hmrk_zrinjski_hrk_siroki_4 hmrk_zrinjski_hrk_siroki_5 hmrk_zrinjski_hrk_siroki_6 hmrk_zrinjski_hrk_siroki_7 hmrk_zrinjski_hrk_siroki_8 hmrk_zrinjski_hrk_siroki_9hmrk_zrinjski_hrk_siroki_10