Široki poražen od Udinesea (1:3)

U prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige, nogometaši Širokog Brijega poraženi su protiv talijanskog Udinesea na stadionu Bilino polje u Zenici pred oko 3000 gledatelja rezultatom 1:3.

Mrežu jedinog preostalog bh. predstavnika Širokog ‘načeo’ je 35-godišnji legendarni igrač Udinesea i bivši talijanski reprezentativac Antonio Di Natale sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 16. minuti. Udinese pojačava tempo te večeras veoma raspoloženi Muriel postiže još dva pogotka u 31. i 39. minuti te Udinese odlazi na odmor s vodstvom od 0:3.

U nastavku susreta ‘‘Bianconeri” su i dalje držali sve konce igre u svojim rukama, a nemoćni Široki je imao svega par polu-šansi.

U 65. minuti utakmice Ješe je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a jedanaesterac je izveo Di Natale. Iskusni Talijan htio je ismijati vratara ‘domaćih’ Luku Bilobrka popularnim udarcem ”panenkom”, no golman Širokog nije nasjeo na to te mu je uspio obraniti udarac.

Odličnu priliku na utakmici Široki je imao u 72. minuti kada je na dodavanje Ivana Barišića pored vrata Ivana Kelave pucao rezervni igrač Dalibor Šilić, kojem je ovo bio 33. nastup u europskim natjecanjima.

U 77. minuti nakon odlične akcije Širokog na asistenciju I. Barišića pogodak postiže Dino Ćorić te postavlja konačni rezultat utakmice: Široki Brijeg – Udinese 1:3.

Sto postotnu priliku za postizanje pogotka imao je Barišić u 81. minuti kada se nakon Šilićevog odbijanca od živi zid našao ‘oči u oči’ s vratarom Udinesea Kelavom no puca pored vrata.

U zadnjih 15-ak minuta igrači Širokog su se dosta opustili i u više navrata dolazili pred vrata Talijana i igrajući bez grča lijepo kontrolirali sami kraj utakmice.

Vrijedi istanknuti i odličnu potporu najvjernijih navijača Širokog Brijega, Škripara, koji su na stadion u Zenici ušli u 30. minuti susreta.

Trener Širokog Brijega, Slaven Musa, nakon utakmice izjavio je: “Udinese je zasluženo pobijedio. Bili su bolji tijekom čitavog susreta i osjetila se razlika u kvaliteti, posebno u prvom dijelu. Ovo nam je bila besplatna škola nogometa i igračima nemam što zamjeriti”.

“Borili su se tijekom svih 90 minuta, a rezultat našeg htjenja i borbe, posebno u drugom dijelu, došao je u vidu pogotka Ćorića”, dodao je Musa.

Uzvratni susret igra se za tjedan dana u Trstu.