Široki poražen od Splita u finalu turnira u Vinjanima

ŠIROKI BRIJEG/VINJANI DONJIU finalnom susretu 20. memorijala Ante Brune Bušića Široki Brijeg je poražen 2:3 od Splita. Marijan Bloudek je, kako je i najavio, u ovoj utakmici izveo kombinirani sastav, nastojeći  sačuvati svježinu za dvoboj 2. pretkola Europske lige u četvrtak protiv St. Patrick’sa na Pecari.

Hrvatski prvoligaš je poveo preko Rebića u 15. minuti, a Široki je poravnao na 1:1 preko Bajana sedam minuta kasnije. Ponovno je Rebić bio strijelac za Splićane u 28. minuti i s vodstvom „Crvenih“ od 2:1 otišlo se na odmor.

Početkom drugog poluvremena Split je iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Belle poveo s 3:1, da bi petnaestak minuta prije kraja Ivica Džidić donio nadu „Plavo-bijelima“, no do kraja se rezultat više nije mijenjao pa je Split, nakon Šuškova memorijala, osvojio i Bušićev.

Široki Brijeg se u oba navrata morao zadovoljiti 2. mjestom, ali razloga za nezadovoljstvo nema, jer su u Širokom Brijegu o pobjedniku, nakon odlične utakmice, odlučivali kazneni udarci, a u Vinjanima je nastupila kombinirana momčad i rezultat ipak nije bio u prvom planu.

U utakmici za treće mjesto bolji su bili domaćini Vinjani, inače članovi 4. hrvatske nogometne lige, koji su rezultatom 4:2 porazili drugoligaša Imotskog.

Turnir su dodatne uljepšale mažoretkinje Široki koje već 10 godina nastupaju na Memorijalu Ante Bruno Bušić.

Nakon dodjele nagrada i pehara, ekipe su se premjestile u svadbeni salon Venezia u Imotskom gdje se zabava nastavila do kasnih sati.

Split – Široki Brijeg 3:2 (2:1)
(Rebić 16′, 30′, Belle 61′ (11m); Bajano 24′, I. Džidić 80′)

ŠIROKI BRIJEG: Marić, Marković, Kožul, I. Džidić, Ljubić, Ivanković, Zlomislić, Šilić, Wagner, Bajano, Kordić  (još su igrali: Mikulić, D. Džidić, Roskam, Jurčević, Barišić, Ješe, Bertoša). Trener: M. Bloudek.

SPLIT: Zagorac, Radotić, Vidić, Galović, Hrgović, Pehar, Vitaić, Erceg, Vojnović, Rebić, Belle. (Još su igrali: Bagarić, Rašić, Kvesić, Glumac, Marčić, Jelić)