Široki poražen na Poljudu

Nogometaši Širokog poraženi su u prvoj pripremnoj utakmici koju su odigrali na Poljudu.

Prvi gol na ovom prijateljskom susretu postigla je ekipa Hajduka. U 26. minuti Dolček je krenuo s centra, oslobodio se jednog čuvara, pretrčao drugog i zabio za vodstvo Hajduka od 1:0.

Širokobriježani nisu dopustili Hajduku da dugo slavi. Samo minutu nakon vodstva Hajduka, Širokobriježani su izjednačili rezultat na 1:1. Bivši hajdukovac Mujan glavom je zabio za izjednačenje Širokog.

U nastavku susreta Jure Ivanković odlučio je zamijeniti svih 11 igrača i sa drugom postavom odigrati drugo poluvrijeme.

U 72. minuti popustila je obrana Širokobriježana, što je rezultiralo vodstvom Hajduka i konačnim rezultatom od 2:1. Brkljača je s 12 metara pogodio mrežu ekipe Širokog.

Nakon Poljuda Širokom slijede utakmice protiv hrvatskog niželigaša ONK Metković (22. siječnja), premijerligaša FK Velež (26. siječnja) i hrvatskog trećeligaša NK Neretvanac (29. siječnja).