Široki poražen na gostovanju u Tuzli

U posljednjoj utakmici 19. kola Prvenstva BiH, košarkaši Širokog poraženi su na gostovanju kod Slobode rezultatom 64:77.

Ovo im je bila četvrta međusobna utakmica ove sezone, a u prethodne tri Široki je slavio dva puta.

Početak utakmice obilježila je tvrda košarka s jako dobrim obranama i malo poena.

Gosti nisu imali odgovor na centra Roberta Rikića koji im je radio mnogo problema pod košem, ali pred kraj četvrtine Široki prelazi u vodstvo i sa 17:16 dobiva prvu četvrtinu.

Sloboda bolje otvara drugu četvrtinu, dolazi do vodstva 27:22, ali Široki vraća prednost na svoju stranu serijom 6:0 i sjajnim zakucavanjem Matea Drežnjaka. Gosti ubrzo odlaze na sedam poena prednosti, najveću na utakmici, a na predah se odlazi s rezultatom 40:35 u korist Širokog.

Početak utakmice obilježila je tvrda košarka s dobrim obranama

U drugo poluvrijeme puno bolje ulazi Sloboda koja serijom 14:4 prebacuje momentum na svoju stranu. Široki nije imao odgovora na sjajnu igru domaćina u oba smjera, Sloboda je održavala prednost i u posljednju četvrtinu ulazi s 61:53.

U posljednjih deset minuta se nije mnogo promijenilo. Sloboda nije posustajala, šest minuta prije kraja odlaze na dvoznamenkastu prednost koju su održavali do kraja utakmice. Konačni rezultat na semaforu pokazivao je 77:64 u korist Tuzlaka.

Najbolji u redovima domaćina bio je Robert Rikić s 18 poena, dok su kod gostiju najefikasniji bili Filip Kraljević i Goran Filipović sa po 11 poena.

Široki će u sljedećem kolu ugostiti Vogošću, dok Sloboda ide u goste Mladosti.