Široki poražen na gostovanju kod Veleža

FK Velež je u 14. kolu Premijer lige BiH u Mostaru s 2:1 svladao NK Široki Brijeg.

Mostarci su bolje otvorili utakmicu i prvi zaprijetili u 12. minuti preko Brandaoa. Kod njegovog prvog udarca Zlomislić je dobro reagirao i lopta je pogodila stativu. Brazilac je nedugo zatim probao još jednom, ali je lopta otišla pored gola.

Velež je nastavio napadati, pokušavali su Anđušić, Čivić i Mulić, ali nije bilo previše opasnosti po gol Širokog.

Plavo-bijeli su zaprijetili preko Jovića čiji je udarac otišao pored Bobićevog gola, a do kraja prvog poluvremena više nije bilo uzbuđenja.

Početkom drugog poluvremena, točnije u 50. minuti, Velež dolazi do vodstva. U velikoj gužvi pred golom Širokog Mulić je loptu proslijedio do Čivića koji je pogodio za 1:0.

Samo četiri minute kasnije, Mostarci udvostručuju vodstvo. Radovac je probao s 20-ak metara, lopta je na putu prema golu pogodila Mulića i prevarila Zlomislića.

Velež je nakon drugog gola posjed prepustio Širokom, ali igrači Tonija Karačića nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol domaćina sve do 78. minute. Jurilj petom ostavlja loptu za Ikića koji je ubacuje za Stjepana Jurića, a on glavom pogađa za smanjenje rezultata.

Domaćin je probao odmah uzvratiti preko Radovca, ali njegov udarac odlazi malo preko gola.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Velež dolazi do pobjede.

Široki u sljedećem kolu dočekuje Radnik, dok Velež gostuje kod Krupe.

FK VELEŽ: Bobić, Zeljković, Pršeš (od 76. minute Osmić), Ćosić, Cvijanović (od 65. minute Vehabović), Brandao, Anđušić (od 65. minute Ovčina), Ferreya Dario, Ćivić, Radovac, Mulić (od 89. minute Zvonić).

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić (od 87. minute Knežević), Obšivač, Ćorić (od 67. minute Jurić), Mašić, Angelov (od 56. minute Jurilj), Jović (od 67. minute Ikić), Marić, Stanić, Jurić, Pervan (od 56. minute Vukoja).