Široki poražen na gostovanju kod Tuzle City

Nogometaši Širokog Brijega poraženi su s 1:0 na gostovanju kod Tuzle City u 19. kolu Premijer lige BiH.

Domaćin je do vodstva mogao doći već u prvoj minuti. Ubiparip se našao u odličnoj prilici, ali njegov udrac sjajno brani Zlomislić.

U 16. minuti je nakon jednog prekršaja došlo do naguravanja među igračima, a žute kartone su zaradili Matić s jedne i Ubiparip s druge strane.

Široki je najbolju priliku imao u 21. minuti. Cipetić ubacuje u šesnaesterac za Angelova, ali ofenzivac Plavo-bijelih promašuje loptu.

Gosti su u 32. minuti ostali bez prvog napadača jer je igru zbog ozljede morao napustiti Bagarić. Umjesto njega je u igru ušao Alen Jurilj.

Trenutak kada se ozlijedio Bagarić

Tuzla je do kraja poluvremena probala preko Efendića i Beganovića, ali se njihovi udarci nisu pokazali kao prevelika opasnost za Zlomislićev gol i na predah se odlazi s “nulom”.

Na početku drugog poluvremena Tuzla City dolazi do vodstva preko Ubiparipa koji pogađa iz slobodnog udarca.

Široki nakon primljenog gola ubacuje u brzinu više. Prvo je s vrha šesnaesterca probao Jurilj čiji udarac brani Muminović. Nakon njega je dva puta probao Franjić, ali ostaje 1:0.

Plavo-bijeli su u ostatku utakmice imali terensku inicijativu, ali nisu uspjevali ozbiljnije ugroziti gol gostiju.

U 93. minut se Muminović opet prometnuo u heroja Tuzle City. Hrkać je odlično šutirao, a Muminović loptu odbio u prečku.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Široki se u Hercegovinu vraća bez bodova.

FK TUZLA CITY: Muminović, Efendić, Beganović, Šarčević, Kojić, Ramić, Hadžanović, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Franjić, Angelov, Marić, Vukoja, Kovačić, Hrkać, Bagarić.

27 komentara

• Počeo je naivni,bolesni,opsjednuti sa svojim komentarima.Jel ti kazano juče da će tuzla i onakva jadna kakva je pobjedit.Ko god želi odigrati ozbiljno taj će ih pobjedit.To je najjadnija ekipa u ligi kojoj se godinama pomaže i to je sramotno.

• Zasto golman nije napravio paradu nako izvođenja faula kad je postignut pogodak. Brate mili, baci se na loptu, to ti je posao, ako primis gol nije sramota, a ovako nisi ni pokusao. Nide veze. Uvik se treba baciti na loptu, pa kud puklo da puklo

• Igralo se na kaljuži i to je razlog poraza.Tuzla sity nije slaba kao Zrinjski i Željezničar.Neka igrat će široki opet sa Zrinjskim i Željezničarom.Danas je Tuzla igrala ozbiljno i to sam najavio juče.Kad široki igra takve utakmice onda je realno da oni ni banoviće nemogu dobiti što je i razumljivo.Imaju ekipu i trenera koji u federalnoj ligi kada bi se igralo pošteno nebi osvojio ni 2 mjesto.Ko želi te beduine pomaganjem ugurati u europu tog treba doživotno izbaciti iz nogometa.Tu je kup hoće li ta beda shvatiti svoje stanje i odustati od Europe i pustiti klubove koji to poštenom igrom i zaslužuju.Najavio sam juče ozbiljnu utakmicu i Tuzli svaka čast.Nemojte praviti sramotu što je napravio Željezničar i prije toga Zrinjski i Sarajevo u kupu.Sramotni prosjaci.

• AhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahagagahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHHhHahahahahahahahahahahahahahahahahahHahahHhahajajajhahahahahahahahahahahahahahahhahHHahahahahahahahHHhahahahhahahahahahahahahahahahahahahahha .slucajevi zvijezdu more svak dobit a zeljo vambje dao bodove

• Ma zloma je extra bio. Kvesić franjić jurić stanić angelov katastrofa, cipetić mrsa odlicni jurilj dobar. Suci za picke materine ubiparip trebo dobit crveni poslije starta nad bagaricem jer je vec imo zuti.

• Zloma je dobar vratar ,sukrivac je za gol 22 metra precizan udarac ne visok bez siline u njegovu stranu ,bez reakcije ,Ubiparip crveni je trebao dobit na Bagaroću ,nami sude bjelice ,sivonje i ostala bagra što nas mrzi , a Urinja bezbrižan i kad ne ide ima “naše”bandića ,boju jelića ,penal kad treba ,Široki to nema ,lopine iz “šporkog”saveza

• Po cemu je zloma sukrivac strucnjak i kako je udarac isa u njegovi stranu pogledaj snimku pa komentiraj i vidi di lopta pada a mozes vidit da je prokliza u kljucnom trenutku i osta na nogama ali kada iz pet zicera nedadnes gol nemozes ni pobjedit

• Za S.I “ustaša”,ti si jedan crveni provokator od gorankića ,i ne identificiraj se s nečim čemu ne pripadaš ,živio hrvatski ponos ŠIROKI BRIG

• Jebo vas Gorankić više..ima Gorankića trenutno u Širokom ko u priči,a jedina razlika u odnosu na orginalnog Gorankića je da su ovi puni ko brodovi a veće hrvatine od samog kralja Tomislava…

• sadje teren krivac sirokom.dasu.igrali na santijagu bernabeu.sirokibi izgubijo.dobarje golman sirokog isto panj na liniji gola.glupan.samoje ispratijo kako ulazi u go