Široki pobjedom protiv Tuzle otvorio novu sezonu

Nogometaši Širokog Brijega su novu sezonu Premijer lige BiH otvorili pobjedom nad Tuzlom City rezultatom 1:0 na stadionu Pecara.

Gosti su zaprijetili već u četvrtoj minuti. Beganović je poslao odličnu loptu u kazneni prostor za Ubiparipa, ali Marko Jurić sjajno reagira i blokira njegov udarac.

Nakon toga su učestali napadi domaćina koji je u pet minuta imao tri kornera. Napadi su se isplatili u 12. minuti kada nakon lijepe akcije na asistenciju Jurilja za 1:0 pogađa Stipe Jurić.

Široki je dvije minute kasnije mogao i do drugog pogotka, ali su Pervanov udarac izblokirali gostujući igrači. Pervan je pokušao i u 16. minuti, ali Fejzić sjajno brani i spašava Tuzlu.

Gosti iz Tuzle su najbolju priliku imali u 30. minuti, ali Ubiparipov udarac sjajnom paradom brani Zlomislić. Široki je u sljedećem napadu uzvratio preko Jurića i Pervana, ali se rezultat nije promijenio.

Stipe Jurić bio je strijelac odlučujućeg pogotka

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja i Plavo-bijeli na predah odlaze s vodstvom od 1:0.

Tuzla je početkom drugog poluvremena ponovno pokušala doći do poravnanja preko Ubiparipa čiji udarac glavom odlazi preko gola.

Navijači NK Široki Brijeg

Dvojica navijača su na domišljat način odlučila pratiti utakmicu voljenog kluba

U 64. minuti je s vrha kaznenog prostora probao Stipe Jurić, ali lopta odlazi visoko iznad gola.

Deset minuta kasnije Ubiparip iz slične situacije pokušava udarcem “iz koljena”, a lopta odlazi malo pored Zlomislićevog gola.

Alen Jurilj je odigrao jednu od najboljih utakmica u dresu Širokog Brijega

Do kraja utakmice nije bilo previše uzbuđenja. Obje momčadi su napadale, ali nije bilo pravih prilika i Široki zasluženo dolazi do prve pobjede u novoj sezoni.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Ćorić (od 76. Hrkać), Jurilj, Marić, Radeljić, Jurić, Begić, Jurić (od 71. Vukoja), Pervan (od 88. Stanić)

FK TUZLA CITY: Fejzić, Beganović (od 73. Kulović), Karjašević, Kojić, Rugašević, Džafić, Nukić, Ubiparip, Rustemović (od 62. Badji), Morris, Maksimović

30 komentara

• Bravo igraci, nogometna lekcija. Trener upravljao dobro, mozda prerano izvadio napadaca ali s obzirom na 3 boda pokazalo se kao dobro rjesenje.

• Bravo momci bravo treneru. Nogometna lekcija. Mozda iduci put zabit jos jedan i privesti jos mirnije utakmicu iako ste pokazali znanje s rutinskim privodenjem utakmice kraju sto do sada u ranijim sezonama nije bio slucaj.

• u ovoj utakmici nisam vidio ono sporost koja je bila prepoznatljiva kod širokog.Igralo se brže,išlo se na pokrivanje i svaka čast.Tuzla je puno zrelija ekipa i oni će ove bodove lako nadoknaditi.Širokom dolazi utakmica istine sa olimpikom.Nakon te utakmice ćemo znati malo više o ovoj ekipi.

• Bravo momci u prvom Široki puno bolji ,puno bolj tekma nego Zrinja Olimpik ili Krupa Saraj ,ajmo dome legije Herceg Bosne osvitlajte obraz kultnog Širokog

• Mene interesira izjava Nalića nakon utakmice.Možda bi bilo bolju čuti šta misli Husić.Nije lako igrati ligu u kojoj je široki.Ajd da vidimo šta mogu protiv olimpika.Idealan protivnik da se pokažu,Ne vidim razlog da olimik odigra kao tuzla večeras

• Dobra utakmica širokog ugodno iznenađenje, ali mariću trzni se malo samo dodaješ prvom do sebe probaj odigrati nešto prema naprijed

• Komentar u 23;03.Ajd zamislit ću da to piše netko ko nešto zna.AJd mi onda odgovori kako to da pobjede Tuzlu koja je 3 puita jača od olimpika.Ako ne pobjede olimpik šta je onda u pitanju.Kakve to utakmice igra široki?Iskreno ja sam uvjeren da olimpik neće izgubiti jer oni žele ostati u ligi.Tuzla je druga priča oni imaju ekipu kao i željezničar

• za: Anonimno 2. kolovoza 2020. u 23;35:
      Mnogi se ovdje pokušavaju praviti glupi. Ti si uspio – 100 posto! Tko kaže da je Tuzla tri puta jača od Olimpika? Kad si ti gledao Olimpik? Kad si gledao i Tuzlu? Konstatiraš “da Olimpik neće izgubiti jer želi ostati u ligi”??? Zar postoje klubovi koji žele ispasti? Od kud ti da Tuzla ima ekipu kao i Željezničar? Po meni ima i bolju, samo je treba uigrati. Nogomet je zanimljiv baš zato što je nepredvidljiv, dakle nije lako predvidjeti rezultat protiv Olimpika. Olimpik je u Mostaru zamalo izvukao bod, mogao i pobjedu, ali im se nije samo malo posrećilo.

• Mislim da si ti daleko najgluplji.Ako ti je covjek kazao da olimik zeli ostati u ligi onda ti je sve kazao.Ti to ne shvacas.Tuzla ce lako nadoknaditi bodove jer ima ekipu.Jako su mi se dopali.Tesko da bi siroki nadoknadio bodove.To da Tuzla ima 3 puta jacu ekipu od olimpika stoji.Kad je netko nekoga gledao to je njegova stvar.Bitno da govori istinu.

• Tuzla ti se dopala?? Ekipa koja gonja zaostatak u posljednjih 25 minuta nije ugrozila gol Širokog, ekipa koja je imala 2 šanse i jednu polušansu, a Široki Brijeg imao 5 čistih šansi za postizanje pogotka i lagano privođenje utakmice kraju. Tuzla ima nekoliko dobrih igrača ali uz onakvog trenera koji na kraju utakmice kaže da su zaslužili bodove, ne bod, onda se trebaju zamisliti.

• Decko svaka cast ovom pobjedom ste kupili mira da se uigravate i pripremate dalje ,samo nastavite ovako jer ne igraju novci vec momci,jos jednom svaka cast

• Policija nepotrebno sklanja dvoicu navijaca van terena po naredbi cuzica koi nema veze staje njegova duznost kao organizatora osiguranja,iduca utakmica po njegovom misljenju neces smjet proc ulicom tuga on i policija.

• Koliki komplexas moraš biti da to narediš.