Široki ‘pao’ u produžecima

Nogometaši Širokog Brijega u uzvratnom susretu 2. pretkola Europske lige poraženi su u Dublinu od St. Patrick’sa rezultatom 2:1.

Iako su Širokobriježani imali više nego dobar motiv za prolazak u 3. pretkolo, gdje bi ih čekao Hannover, to će ipak ostati samo san.

Široki je loše krenuo već u prvom poluvremenu, što je rezultiralo pogotkom domaće momčadi u 39. minuti za vodstvo od 1:0. Strijelac je bio Russell. Široki se u drugom poluvremenu vraća u igru preko Ivice Džidića, koji pogađa u 65. minuti susreta, ali taj pogodak bio je dovoljan samo za produžetke. U produžecima je više snage imala momčad St. Patrick’sa, koja je na kraju slavila sa zasluženih 2:1. Drugi pogodak za St. Patrick’s postigao je Fagan u 105. minuti.

DUBLIN – Richmond Park. Gledatelja 2.000. Sudac: Aytekin (Njemačka). STRIJELCI: 1-0 Russell (39), 1-1 I. Džidić (65), 2-1 Fagan (105).

ST. PATRICK’S:  Clarke, O’Brien, Browne, Kenna, Bermingham, Chambers, Bolger, Russell, Forrester (106. J. Kelly), Fagan (111. Flood), O’Connor (89. Meenan). Trener: Liam Buckley.
ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorić, I. Džidić (85. D. Džidić), Ješe, Bertoša, Wagner, Zlomislić, Bajano (85. Ivanković), Šilić, S. Bloudek (63. Roskam), Kordić. Trener: Marijan Bloudek.