Široki ostvario najvažniju pobjedu sezone

U svojoj najvažnijoj utakmici sezone Široki je došao do vitalne pobjede. U Širokom Brijegu gostovao je Zadar, izravni konkurent u borbi za izbjegavanje ispadanja iz ABA lige.

U punoj dvorani Pecara, u kojoj je bilo i podosta navijača Zadra, Široki je ostvario pobjedu 72:58, a što je još važnije za domaćina, ostvarena je pobjeda veća osam poena razlike. Sada Široki i Zadar imaju po šest pobjeda i ako ostane tako do kraja, u prednosti će biti viceprvak BiH.

Domaći su nervozno otvorili utakmicu i prvu četvrtinu dobio je Zadar (23:19). No u nastavku je Široki zaigrao puno odlučnije, do poluvremena došao do prednosti (35:30), a Zadrane ostavio na samo sedam poena u toj dionici.

Nošeni publikom Širokobriježani su devet minuta prije kraja imali 16 razlike (58:42), a iako su opet pokazali nervozu i ušli u seriju pogrešaka, ovaj put je Jonathon Jones kod (70:58) u zadnjoj minuti oteo loptu i zakucao za konačnih 72:58.

Jones je s 22 koša i šest asistencija predvodio domaće. Drago Pašalić je imao 18 poena, a Ivan Buva 10 i 9 skokova. Kod Zadra samo je Mark Lyons bio dvoznamenkast (24). (Bljesak.info)