Široki opravdao ulogu favorita protiv Studenta u Mostaru

Nakon sjajne pobjede u derbiju prošlog kola protiv Slobode, HKK Široki nastavio je odličan niz i došao do pobjede nad Studentom rezultatom 85:95.

Ovaj susret igrao se u Mostaru u okviru 16. kola Prvenstva BiH. Široki je protiv pretposljednjeg Studenta lako uspostavio prednost početkom susreta. Bila je vidljiva razlika u kvaliteti i Široki je u prvom dijelu utakmice još jednom pokazao odličnu košarku. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 41:54.

Široki je početkom drugog poluvremena držao sigurnu prednost i nije dopustio Studentu da se ozbiljnije približi. Pred kraj treće četvrtine momčad Studenta približla se na -7, ali Širokobriježani su se brzo vratili na dvoznamenkasto vodstvo. No, domaćini opet sredinom posljednje četvrtine rade dobru seriju i u potpunosti se vraćaju u utakmicu (76:77).

Širokobriježani su se malo opustili u drugom dijelu susreta, ali na kraju su ipak došli do nove uvjerljive pobjede.

Kod Širokog istaknuli su se Zubac s 22, Dario Drežnjak s 21, Mateo Drežnjak sa 17 poenai Goran Filipović s 13 poena i 11 asistencija. U sljedećem kolu koji se igra u subotu, Široki dočekuje momčad Bratunca.