Široki opet remizirao, Sloboda i Zrinjski upisali pobjede

Nogometaši Slobode su pobjedom od 1:0 na gostovanju u Prijedoru kod Rudara zadržali na vrhu premijerligaške ljestvice.

Pobjedonosni pogodak za Tuzlake postigao je Zajko Zeba u 80. minuti iz slobodnog udarca.

Zrinjski je u Mostaru upisao najuvjerljiviju pobjedu u ovoj sezoni – Pod Bijelim brijegom pretposljednja Drina primila je pet ”komada”. Strijelci su bili Todorović, Nikolić, Vranjić te dvaput Mešanović.

Široki je upisao drugi uzastopni remi, ovoga puta na gostovanju u Vitezu, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Oba pogotka postignuta su u prvih deset minuta susreta. Vitez je došao do vodstva preko Velibora Đurića u 6. minuti. Boris Pandža je napravio katastrofalnu pogrešku, loptu je uzeo Đurić na tridesetak metara od gola te je neometan svladao Soldu.

Samo četiri minute kasnije Širokobriježani su došli do izjednačenja. Dino Kresinger je pogodio iz gužve nakon slobodnog udarca kojeg je izveo povratnik u momčad Zvonimir Kožulj.

Trener Slaven Musa u Vitezu nije mogao računati na dvojicu najboljih igrača u dosadašnjem dijelu susreta – kapetana Wagnera i Matu Pehara. Wagner je na utakmici s Travnikom ozlijedio list, a Mate Pehar nije nastupio zbog problema s leđima.

Čelik je na ”Bilinom polju” upisao nove bodove protiv sarajevskog Olimpica. Domaći su slavili s 1:0, a jedini pogodak na toj utakmicu u 18. minuti postigao je Anel Dedić.

Kriza Olimpica se nastavlja i evidentno je da će najmlađi sarajevski premijerligaš do kraja sezone voditi borbu za opstanak u društvu najboljih.