Široki ohladio Građanski na -26 i prekinuo crnu seriju

Košarkaši Širokog pobjedom protiv Građanskog 99:73 (26:20, 26:20, 19:20, 28:13) prekinuli su niz od četiri uzastopna poraza u Ligi 10. Igrači trenera Mate Brekala u osmom kolu su na Pecari došli do treće ovosezonske pobjede.

Prve dvije četvrtine Široki je dobio identičnim rezultatom (26:20) da bi na odmor otišao s prednošću od 12 koševa razlike (52:40).

Gosti iz Bijeljine zaigrali su nešto bolje u trećoj četvrtini, no ipak se nisu mogli približiti Širokom koji je u posljednjoj četvrtini pojačao tempo te na kraju slavio s visokih 26 koševa razlike (99:73) u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici.

Kevin Brown s 23 koša predvodio je Široki do pobjede. Jan Močnik ubacio je 15 (9 asistencija), a Dario Drežnjak 14 koševa (9 skokova). Dvoznamenkasti su još bili Ivan Karačić i Ante Đugum s 11 koševa.

Kod Građanskog je najraspoloženiji bio Dragomir Marojević s double-double učinkom od 19 koševa i 11 skokova. Marković je dodao 15, a Neganović 14 koševa. Milijan Bocka i Nikola Milešić pridodali su po 10 koševa.