Široki novom pobjedom okončao Ligu 11

Domaćom utakmicom protiv Mladosti košarkaši Širokog okončali su Ligu 11. Učinili su to u skladu s očekivanjima ovdašnjih ljubitelja košarke ostvarivši novu pobjedu (87:80), te su prvi dio sezone završili sa skorom 13-7.

Amerikanci su iznijeli glavni teret, a upravo su njih dvojica – Macon i Cromer zabili prve poene na utakmici za početnih 4:0. Gosti su ubrzo uzvratili prešavši u svoje vodstvo s minimalnih 7:6, a sredinom prve četvrtine imali su nešto već osjetnijih 14:8, no prva dionica ipak je završena prednošću domaćina 20:18, a polovicu od tih 20 poena kod Vujanovićeve momčadi zabio je T.J. Cromer, koji i dalje nastavlja oduševljavati svojim nastupima.

Domaćin je konstantno vodio tijekom druge dionice, ali ne sa više od šest poena da bi poenima Radivojevića Mladost u zadnjoj minuti poluvremena povela s 46:45. Nakon toga za Širokobriježane zabijaju Junaković i Mateo Drežnjak, pa Široki na veliki odmor odlazi s 49:46.

Radivojević u 23. minuti još jednom pogađa za preuzimanje vodstva njegove momčadi koja ima prednost od 53:52, međutim Široki uzvraća serijom 8:0 za svojih 60:53, dok se u završnu četvrtinu ulazi s poprilično uvjerljivih 75:62.

Ipak, na polovici zadnje četvrtine gosti spuštaju zaostatak na 81:75, no više od toga se ne uspijevaju približiti pa krajnji rezultat glasi 87:80.

Cromer je današnju utakmicu okončao s 24 poena, a jako dobar je bio i njegov sunarodnjak Elijah Macon s učinkom od 18 poena i 5 skokova. Dvoznamenkast je bio i drugi domaći centar Markus Lončar s 12 poena i 5 skokova, dok su kod gostiju prednjačili Stefan Mijović sa 16 i Vladimir Aleksić s 15 postignutih poena.

ŠIROKI BRIJEG – GSD Pecara. Utakmica 22. kola Lige 11: Široki – Mladost 87:80 (20:18, 29:28, 26:16, 12:18).

HKK ŠIROKI: Naletilić 2, Lončar 12, Junaković 9, Cromer 24, Čolak 5, Zubac 4, Macon 18, Karačić 4, M. Drežnjak 7, D. Drežnjak 2, Batinić.

KK MLADOST: D. Aleksić 4, Kljajić, V. Aleksić 15, Kocović 14, Mijović 16, Jotić 2, Radivojević 13, Ljuboja 2, Milanović 7, Srdić, Knežević, Hukić 7.