Široki novim porazom zaključio prvi turnir ABA 2 lige

Košarkaši Širokog u utorak navečer poraženi su od Sutjeske rezultatom 66:84 u svojoj posljednjoj utakmici na prvom turniru ABA 2 lige odigranom u Srbiji.

Prvih 14 minuta gledali smo zanimljivu utakmicu u kojoj su se momčadi stalno izmjenjivale u vodstvu.

Nakon toga, Sutjeska ubacuje u brzinu više, radi seriju 15:2 i na predah odlazi s rezultatom 41:27. Široki je u drugoj četvrtini postigao samo šest poena.

U drugom poluvremenu se nije mnogo promijenilo, Sutjeska je održavala visoku prednost i kontrolirala utakmicu, te na kraju zasluženo slavila s 84:66.

Sutjesku su do pobjede predvodili Radosav Spasojević s 22 i Đorđe Milošević s 18 poena, dok su kod Širokog najbolji bili Rashun Davis s 24 i Dario Drežnjak s 18 poena.

Podsjetimo, Široki je u prvom kolu trebao igrati protiv Gorice koja nije doputovala u Srbiju pa je utakmica registrirana rezultatom 20:0. U drugoj utakmici Širokobriježani su poraženi od domaćina Zlatibora 80:88, a u trećoj od MZT-a 73:80.

28 komentara

• Biži Dario što prije jer nažalost nemaš s kim igrat, šta je s čolakom i u njega je kako vjetar puše jednu odigra pa ga tri nema nigdi

• Ovo je stvarno previše od jedne prosječne ekipe Sutjeske izgubiti lagano 20 razlike, nažalost kadar nam je kritičan to znamo svi ali opet od sutjeske izgubiti glat je po meni velika sramota

• Ajd stručnjak tko bi po tebi igrao umjesto Mandića i Batinića???? Kako bi napravio petorku umjesto njih i koga bi mijenjao?

• Ovi crnjo je valjda doveden za playa a lik ne vidi suigrača samo nabija statistiku dosta toga pogodi ali igra jedan na pet a to neće prolaziti ni protiv Kaknja a kamoli protiv jačih ekipa

• Hahaha, šta ćeš pružiti, kome dati šansu kad ne mogu ni ovi što su kao prva petorka
      Ne budi smješan, ovo je dobro kakve igrače imamo. Tko god je očekivao više nije normalan i ne pozna košarku. S ovakvom ograničenim kadrom za očekivati je ovakve oscilacije. Pa niti jedan igrač od ovih,čast drežnjaku nije mogao igrati ni u jednom klubu koji je i razina ispod širokog. Ne pišite gluposti, momcima treba dati podršku i čekati bolje dane odnosno pojačanja. Sad ste svi stručnjaci, igrači, treneri, predsjednici. Lako je pametovat, treba sagledati cjelokupnu situaciju .

• Najlakše je kritizirat kad se uđe u krizu, momci glavu gore, borili se jeste ali bezglavo. Izvadi Daria iz ove ekipe i Široki se bori za ligu 6 u BiH… Nažalost još jedna katastrofalno vođena utakmica. Zubac otvori odlično utakmicu zabije 6 vezanih poena a onda sjedne na klupu do pred kraj poluvremena. Mate Mandić igra već treću utakmicu 20+ minuta, vjerojatno bi Lugonja s klupe da uđe bio korisniji od njega. Cijelu utakmicu nijedan napad odigran, sve nešto na silu što se crni zabije unutra i Dario na individualnu kvalitetu, ni glave ni repa… Čolak i Bata nemaju apsolutno nikakvu ulogu u ekipi, sve što odrade je nešto improvizirano, zbrda zdola košarka… Jesu mladi i neiskusni ali bili su i mladi i neiskusni s Jupom pa je opet na nešto to sličilo.

• Lako se utopiti bilo prošle godine, i ja da sam u petorci s 4 kvalitetna igrača moga bi se utopiti i ne bi izgledao loše. Zato ova godina pokazuje tko koliko vrijedi. Jusup bi i sad bio ovdje da mu se dovedu igrači koje on želi, i ja bi tako bio trener. Neću voditi ako mi se ne ispune uvjeti. Filipović je lani razigravao ekipu, kara bio fajter i skakač i davao svoj doprinos, o braći drežnjak sve znamo, kraljević je bio solidan centar, šta sad od toga imamo, ama baš ništa i ne znam šta tko očekuje. Pustite momke neka igraju ili dajte pare pa dovedite igrače i onda očekujte rezultat. Ista stvar je i u nogometu. Mi bi uvijek bili prvi,pobjeđivali, naravno ali imamo li osnovu i pokriće za to. Ovako vam nitko me valja

• Opet ste mi smjesni, pa nasima ovo nije ni bitno cilj ove godine je opstati zasto ulagati novac kad je uputno hoce se natjecanje i zavrsiti , momci glavu gore ovo su 3 izgubljene utakmice na gostovanju gledajmo tako

• Da imate pravo komentirati ijednog , igraca, trenera, upravu bilo sta vezano za ovaj klub toliko licemjerni sada zamislite da svaki od njih pojedinačno dodje u vasu firmu( ako uopce radite ista osim sto svoje frustracije i neuspjeh lijecite na tastaturama) i komentira vaš rad, učinak, uspjeh….. Ne nemate pravo na to osim ako svoje novce niste donijeli na adresu kluba.. 🤫

• Žao mi Darija jer je čovjek među 3-4 najbolja igrača lige sigurno, ali suigrači su mu očajni pogledajte samo organizaciju napada jedan uzme i petlja petlja i onda sa zvukom sirene bezveze baci, mi trenutno nemamo pleya u ekipi

• Za tko ste vi ma tko si ti pa kazes nema se pravo komentirati. Ima svatko pravo na komentar a da li je pametno ili ne, realno i objektivno to je drugo pitanje. Gdje su vam “sponzori” dok su mogli prati novac bili su u klubu a sada gdje su???? To je vas problem osnovni aa onda sve ostalo.

• Nažalost ekipa nije igrački toliko loša koliko su nespremni i loše vođeni. U drugom dijelu smo izgubili sve utakmice u aba ligi i gotovo sve u bh ligi, to je dokaz da su nespremni.
    U svakoj utakmici trener radi nelogične izmjene i raspodjelu minutaže, vadi igrača koji je dobar valjda po prethodnom planu. Nazalost pokazuje se da trener nema autoritet niti odlučnost za vođenje ove ekipe, samo alibi ponašanje.
    I naravno sve radi da se da pristojna minutaža njegovom sinu, dok ni jedan drugi mladi igrač nije dobio nikakvu šansu. Mali Dominik je ok ali i ostali su zaslužili barem 5 min na jednoj utakmici.

• Najlakse je sad po treneru,nema kvalitete i to je to,mandic taraba kakva odavno na pecari nije bila,batinic smijurija,colak toplo hladno,zubac isto,crni solidan al nema s kim,dreznjak klasa iznad,buljevic dobar,tako da je ovo puka realnost,za bh ligu moze,za aba tanko do bola

• Aj vi sto trenera branite ucutite
    Kao trener navedite koga je vodio da su uspjeli bio to nizi rang ili visi
    Aj on da je dobar igrac bio maka bi se iz Sirokoga
    Los igrac los trener
    Njegova kosarkaska karijera….???

• Ser ser
    Osudjivali ste tako i predproslu sezonu momke kad ih vujo vodio i dodje novi trener ti isti momci osvoje ulazak u aba2 ligu