Široki nije uspio, Igokea u srijedu može obraniti titulu prvaka BiH

U trećoj utakmici finalnog play off-a za prvaka BiH, Igokea je odličnoj igrom svladala Široki (76:83) pred 2000 gledatelja u dvorani Pecara te već u srijedu u Laktašima ima priliku obraniti naslov prvaka države.

Utakmica je počela minutom šutnje za sve poginule u poplavama, a sav prihod od ulaznica ići će za pomoć u Bosnu.

Široki je odlično otvorio utakmicu, vodio je s deset poena razlike, no to je sve bilo od igrača Ivana Velića. Igokea je preuzela inicijativu te je pogađala skoro sve što se moglo pogoditi te do kraja utakmice nije ispuštala vodstvo. Presudna je bila druga četvrtina kada je Igokea napravila seriju 17:2 te ostavila Širokog na samo 8 poena u ovoj četvritni. Ključ poraza Širokog leži u velikim propustima u obrani te boljim skokom Igokee.

Najbolji u redovima Igokee bili su Gordić 17, Mirković 16, Gipson 14 poena, dok je kod domaćina najbolji bio Jones 17, Rikić 14, Bilinovac 13, Bošnjak 12, Peršić 11.