Široki nije imao snage za preokret, Sutjeska odnijela pobjedu u utakmici odluke

Košarkaši Širokog u prtposljednjem kolu ABA 2 lige poraženi su od košarkaša Sutjeske iz Nikšića s rezultatom 78:80.

Bila je ovo odlučujuća utakmica između izravnih konkurenata za ulazak u Final Four ABA 2 lige, a na kraju znatno zadovoljniji mogu biti Crnogorci.

Prva četvrtina proticala je u dosta izjednačenom tonu. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu sve do posljednje minute.

Gosti tada rade seriju 5:0 i privode ovu četvrtinu u svoju korist s rezultatom 16:21. Treba reći da je velike probleme u napadu Širokobriježanima stvarao Ismet Sejfić.

U drugoj dionici gosti se nakon samo pet minuta igre odljepljuju na velikih 17 razlike (20:37) što im je dalo veliko psihološko rasterećenje, dok je domaćima nametnulo veliki pritisak. Crnogorcima je polazilo sve od ruke u tim trenucima, dok su Širokobriježani izgubili veći broj lopti u napadu.

Široki je s ovim porazom zakomplicirao borbu za Final Four

Ipak u nastavku ove četvrtine domaći su se koliko toliko konsolidirali i uspjeli su smanjiti veliku prednost gostiju. Kraljević, Drežnjak mlađi i Filipović su povukli u tim trenucima svoju ekipu i ova dionica je bila izjednačena (20:20), na odmor se otišlo s prednošću gostiju 36:41.

Dalo je to nagovještaj da bi Široki mogao okrenuti utakmicu u svoju korist, no to se nije dogodilo u nastavku.

Veći dio treće četvrtine gosti su znalački održavali svoju prednost, a pred sami kraj ove dionice ponovno se vraćaju na svoju najveću prednost na utakmici od 17 razlike. Široki nije imao snage, a momčad iz Nikšića je radila upravo ono na što je upozoravao i trener Vlašić uoči utakmice, a to je šut izvana.

Gostima je polazilo sve za rukom veći dio utakmice

Treća dionica se završila uz prednost Sutjeske od 52:66.

Široki na početku posljednje dionice zahvaljujući Ivanu Karačiću radi seriju od 7:0, a Mateo Drežnjak pogađa još dva bacanja i Široki je brzo stigao na samo minus pet.

Nikšićani se nakon toga bude i ne dopuštaju Širokobriježanima da u potpunosti ponište prednost koju su oni gradili kroz cijelu utakmicu.

Ipak uporna mlada momčad Širokobriježana nije odustajala, bila je to borba do posljednjih trenutaka i igra živaca sa slobodnim bacanjima. Sutjeska je dvije minute prije kraja imala solidnu prednost od 8 razlike (69:77), ali Široki se približio na samo jedan koš zaostatka nekoliko sekundi prije kraja (78:79).

Đoković je ipak nakon prekršaja Batinića pogodio jedno bacanje, a drugo s namjerom promašio kako Široki ne bi imao vremena za neki dalekometni šut.

Ivan Karačić je bio najraspoloženiji kod domaćih

Sutjeska je na kraju zasluženo slavila s 78:80, a Široki će zasigurno imati dosta razloga za žaliti zbog loše igre u pojedinim trenucima.

Najefikasniji u redovima Širokog bili su Ivan Karačić s 21 košem (15 skokova, 3 asistencije), Mateo Drežnjak sa 17 koševa (5 skokova i 6 asistencija) te Filip Kraljević s 12 koševa (3 skoka i asistencija).

Kod gostiju prednjačili su Draško Knežević s 21 košem (5 skokova i 6 asistencija), Nikola Pavličević s 14 koševa (4 asistencije), Boris Lalović s 13 te Ismet Sejfić s 12 koševa (7 skokova).

U posljednjem kolu ABA 2 lige, Široki će u goste Splitu, dok će Sutjeska na svom terenu dočekati beogradski Dynamic.