Široki “nestao” u drugom poluvremenu i doživio prvi domaći poraz u sezoni

Prvi domaći poraz u tekućoj sezoni doživjeli su košarkaši Širokog, a bodove i više nego zasluženo odnose gosti iz Kaknja, koji su na poluvremenu gubili sa 7 poena razlike, no u nastavku su odigrali sjajnu obranu primivši svega 18 poena, a kao rezultat takve igre na kraju je stigla posve zaslužena pobjeda 61:56, njihova već četvrta u pet dosadašnjih nastupa, dok je Široki sada na skoru od 3 pobjede i 2 poraza.

Nakon gostujućeg početnog vodstva 3:2 Široki je brzo preuzeo vodstvo i kako se činilo kontrolu utakmice, pa su igrači Mladena Vuškovića u 6. minuti stigli do prednosti 11:5, dok su na kraju prve dionice vodili 18:9, a odličnim ulaskom u drugu dionicu stekli i 12 poena viška (23:11).

Prednost od desetak poena razlike Široki je održavao do okončanja prvog dijela, no zahvaljujući trici Zahiragića u zadnjoj sekundi Kakanjci su smanjili na 38:31.

Gosti su u drugom poluvremenu zaigrali strašnu obranu, iako je pitanje jesu li oni toliko “strašni” ili je domaćin jednostavno bio totalno bezidejan u tih drugih dvadeset minuta, no bilo kako bilo momčad Josipa Pandže najprije prilazi na zaostatak 41:37 sredinom treće četvrtine, a pri vodstvu Širokog od 44:37 u završnici trećeg razdoblja igre kreiraju seriju 7:0, pa se tako u završnih deset minuta ulazi pri neodlučenom rezultatu 44:44 što će reći kako je domaćin u toj četvrtini ubacio svega 6 poena.

Kakanj je jednako dobar bio i odlučujućih deset minuta, dok je kod domaćih nervoza bivala još osjetnija, ruka teža, a obruč suparničkog koša manji, gotovo pa neprobojan. Tako je Kakanj poveo 53:47 sredinom zadnje četvrtine i stečenu prednost znalački čuvao do samoga kraja, odnosno konačnih 61:56.

U utakmici s jako malo poena domaćine su predvodili Ivan Karačić s učinkom od 11 poena, 12 skokova i 5 asistencija, Dario Drežnjak s 11 poena i 7 skokova, a do brojke od 10 poena stigao je i Markus Lončar.

Danilo Negovanović sa 18 poena i 4 skoka, te Milivoje Božović sa 17 poena i 10 skokova bile su pak prve violine pobjedničke momčadi.

ŠIROKI BRIJEG – Gradska sportska dvorana Pecara. Utakmica 6. kola Lige 11: Široki – Kakanj (18:9, 20:22, 6:13, 12:17).

HKK ŠIROKI: Naletilić 2, Soldo, Lončar 10, A. Planinić, Mikulić 9, Čolak 6, Zubac 4, Šušak, Karačić 11, M. Drežnjak 3, D. Drežnjak 11, Batinić. Trener: Mladen Vušković.

KK KAKANJ: Dedić 2, Talić, Mesinović, Muflizović 7, Merdanović 5, Zahiragić 9, Negovanović 18, Pavlović 2, Delibašić, Božović 17, Buza 1. Trener: Josip Pandža.