Široki neočekivano poražen u Hadžićima

Košarkaši Studenta ostvarili su važnu pobjedu u okviru 19. kola Lige 12 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine. Student je pred malobrojnim gledateljima u dvorani Bijeli brijeg pregazio Građanski iz Bijeljine sa 97:62 i došao do devete pobjede u prvenstvu.

Ovi bodovi posebno su važni za mostarsku momčad, jer će ih vrlo vjerojatno prenijeti u Ligu za ostanak.

Najvažniji trenutak utakmice dogodio se početkom druge četvrtine. Građanski je smanjio na tri razlike (26:23) i prisilio trenera domaćih Nevena Nikolića da pozove time-out. Nakon minute odmora Student je zaigrao bolje i serijom 18:4 otišao je na odmor s visokih 17 razlike (44:27).

Tijesan poraz 80:78 od Bošnjaka. Novačić 18 (10 skokova), Ćorić 17, Kovačevič 14 poena… u utorak igramo Kup Herceg Bosne protiv Zrinjskog u Mostaru, a u subotu u 18 sati smo domaćini Studentu.

Posted by HKK Široki on 6. veljača 2016

Već na početku drugog dijela Student je otišao preko 20 razlike, pa je sve do kraja bilo odrađivanje posla.

Ramo Rizvić (21 poen, 11 skokova) i Ismet Sejfić (20 koševa, 8 skokova) ispunili su svoju kvotu, a odličnu partiju imali su Dejan Marković (15 poena, 7 asistencija) i Atif Durak (14 poena).

Kod gostiju je samo Milan Janjušević (25) bio dvoznamenkast.

U Hadžićima je Bošnjak napravio malo iznenađenje pobijedivši Široki (80:78), no gostima ovaj poraz neće smetati, jer se ovi bodovi ne prenose.