Široki nastavio pobjednički niz i u Mrkonjić Gradu

Košarkaši Širokog slavili su novu pobjedu u Ligi 6 za prvaka BiH, ponovno su bili bolji od Mladosti iz Mrkonjić grada rezultatom 81:86.

Pomalo čudna utakmica odigrana je u Mrkonjić Gradu. Široki, vodeći na ljestvici Lige 6 za prvaka BiH, ušao je u ovu utakmicu kao blagi favorit. U prvoj četvrtini je to potpuno demonstrirao.

Domaći su bili gotovo pa nemoćni u dvoboju sa izabranicima Danijela Jusupa u tom razdoblju. Širokobriježani su na kraju osvojili prvu četvtinu rezultatom 14:27, i izgledalo je kako će se lagano prošetati u ovom dvoboju.

Ipak, u drugoj četvrtini Mladostaši su zaigrali puno kvalitetnije i do kraja tog razdobolja pribiližili se Širokom na tri poena razlike. Široki je imao dosta tehničkih pogrešaka u napadu, a nije ih najbolje služio ni šut. Rezultat na poluvremenu je glasio 42:45 za goste iz Širokog Brijega.

Početak treće četvrtine krenuo je u sličnom ritmu kao kraj druge. Široki se dosta mučio u napadu, dok se domaći igrali agresivnu obranu pa su u jednom dijelu prešli i u vodstvo. Ipak u drugoj polovini treće četvrtine Široki se vraća svojoj uobičajenoj igri, vraća vodstvo u svoje ruke i do kraja kontrolira utakmicu.

U posljednoj četvrtini Širokobriježani su se ponovono popeli i na 12 razlike, ali Mladost je uspjela do kraja utakmice smanjiti tu razliku, ali nedovoljno za bilo kakav preokret.

Najbolji u redovima Širokog bio je bili su Jure Zubac i Goran Filipović (7 asist.) sa po 16 poena, a vrlo dobru utakmicu odigrao je i Filip Kraljević sa 15 poena.

U momčadi Mladosti najbolji je bio Gojko Sudžum, koji je s 23 koša stvorio velike probleme Širokom, a dobru utakmicu odigrali su i Stefan Mitrović sa 20 poena i Vladimir Aleksić sa 16.

Široki je na kraju slavio rezultatom 81:86 i zadržao prvu poziciju, prije velikog hercegovačkog derbija protiv Zrinjskog u dvorani na Pecari u srijedu.

MLADOST: V. Aleksić (16), Sudžum (23), Milanović, Mitrović (20), Jovović (6), Đuranović (10), Đ. Aleksić (4), Jotić Kljajić, Srdić, Gavrić (2), Tomić

ŠIROKI: Zubac (16), Karačić (8), M. Drežnjak (9), Lončar (4), Filipović (16), Čolak, D. Drežnjak (10), Batinić, Šušak, Damjanović, Kraljević (15), Fenner (8).