Široki namučio Igokeu

Aktualni prvak BiH Igokea teže od očekivanog slavila je na Pecari protiv Širokog 78:85 (21:21, 11:22, 22:20, 24:22) u šestom kolu Lige za prvaka BiH zadržavši stopostotan učinak.

Repriza lanjskog finala privukla je u dvoranu Pecara mali broj gledatelja, a oni su vidjeli ravnopravnu borbu u prvih deset minuta te u zadnjih pet minuta. Vrlo mlada momčad Širokog imala je egal (21:21) nakon prve četvrtine, no onda je aktualni prvak stisnuo u obrani i otišao na 11 razlike (43:32) do poluvremena.

U drugom dijelu Široki je zaprijetio i došao na samo pet razlike (70:75) četiri minute prije kraja, te tricom Maja Kovačeviča na minus dva (73:75) tri minute do kraja. Ipak, kvalitetnija Igokea brzo je odgovorila, otišla na plus osam (81:73) i osigurala šestu pobjedu.

Igokea je ovom pobjedom praktično osigurala prvu poziciju, a Široki je ostao bez izgleda za polufinale.

Igokeu su do šeste pobjede predvodili Dušan Katnić s 24 koša te Vuk Radivojević s 22. U redovima Širokog najefikasniji su bili Maj Kovačevič s 21 košem, Andrija Ćorić s 15 te Jure Zubac s 14 koševa uz 10 skokova.