Široki nakon velikog preokreta srušio Spars

Košarkaši Širokog pobijedili su nakon velikog preokreta sarajevski Spars s rezultatom 74:67.

Nakon nedavnog tijesnog poraza u Tuzli protive Slobode u ABA 2 ligi, zabilježili su vrlo bitnu, a ukupno petu pobjedu u ovom natjecanju.

Širokobriježani su jako loše otvorili utakmicu i morali su dugo juriti visok rezultatski zaostatak. Raspoloženi gosti iz Sarajeva odmah na otvaranju prave seriju 10:0 i u početnim trenucima je izgledalo kao da domaćin neće imati pravog odgovora na igru Sparsa.

Ipak u drugoj polovini prve četvrtine Širokobriježani dolaze do smanjenja vodstva gostiju na (9:12), ali gosti se opet nakon toga odvajaju na osam razlike, da bi na kraju ovu četvrtinu dobili s 11:19.

Momčad s Pecare je u drugom dijelu druge četvrtine pružila puno bolju igru, ali i dalje nedovoljno dobru da bi preokrenula rezultatsko stanje na terenu.

Loše otvaranje utakmice tjeralo je trenera Vlašića za miks taktičkih rješenja kako bi se zaustavilo raspoložene Sparse

Početak druge četvrtine je ponovno bio katastrofalan što je Širokobriježanima još više otežalo zadatak traženja nove pobjede. Gosti predvođeni sjajnim Adinom Vrabcem ponovno rade visoku seriju, ovaj put od 7:0 s kojom odlaze na visokih 15 razlike.

Nakon toga Širokobriježani su koliko-toliko uspjeli stabilizirati svoju igru, a trener Vlašić je miksao više kombinacija u obrani te tražio nekog raspoloženog igrača u napadu.

Dobio ga je u Goranu Filipoviću, koji je s nekoliko prodora i asistencija iskreirao rezultatski povratak Širokog. Druga četvrtina je na kraju završila bez pobjednika (21:21), ali Širokom je i dalje ostao zaostatak od 8 koševa iz prve četvrtine.

Goran Filipović je bio ključan adut Širokobriježana u ovoj utakmici

Početak treće četvrtine bio je znatno neizvjesniji. Domaćin se stalno vrtio oko 2-3 koša minusa, ali nikako nije uspijevao napraviti ključan iskorak. A u posljednje dvije minute gosti ponovno koriste dekoncentraciju u napadačkom dijelu domaćih i odvajaju se i na 9 razlike preko Vrabca. Na kraju treće četvrtine rezultat je glasio 47:54, a Širokobriježani su treću četvrtinu dobili s 15:14.

Odlučujuću posljednju četvrtinu obilježila je velika upornost momčadi s Pecare, koja se nije mirila s porazom, a u svemu tome “gurala” ih je sjajna publika na Pecari, koja je točno znala prepoznati trenutke u kojima je podrška njihovim miljenicima bila od izuzetne važnosti.

Publika je znala prepoznati ključne trenutke utakmice i dati pravu podršku igračima Širokog

Sparsi su održavali prednost od nekoliko koševa razlike sve do posljednjih nekoliko minuta kada domaćin prvi put prelazi u rezultatski plus.

Vrlo važan doprinos u posljednjoj četvrtini koju Široki dobiva s nevjerojatnih 27:13 dao je i Mateo Drežnjak. No po svemu ključna je bila trica Josipa Batinića minutu prije kraja s kojom Široki prvi put na utakmici dolazi do prednosti od 68:65. A prethodno je za izjednačenje pogodio tricu Mateo Čolak.

Vlašić: Čestitam momcima na velikoj hrabrosti

Goste je ovaj gubitak prednosti koju su imali čitavu utakmicu potpuno izbacio iz takta i Širokobriježani na kraju, nošeni fantastičnom podrškom navijača dolaze do pobjede od 74:67.

Uz Filipovića se posebno istaknuo Ivan Karačić

Najbolji u redovima domaćih bili su Goran Filipović s 19 koševa, pet asistenticija i tri ukradene lopte te Ivan Karačić, s 12 koševa i šest asistencija.

S druge strane kod gostiju briljirao je Adin Vrabac s 18 koševa, a dobar doprinos dali su i Kamenjaš s 13, odnosno Đekić s 10 koševa.

U sljedećem kolu (četvrtak 21. studenog) Široki očekuje gostovanje u Skoplju protiv vrlo jakog MZT-a, dok Spars u Sarajevu dočekuje Dynamic.