Široki nakon preokreta slavio protiv Slobode i osigurao broj 1

HKK Široki slavio je na gostovanju kod OKK Sloboda Tuzla rezultatom 76:82 u 9. kolu Lige 6 za prvaka BiH igranom u subotu.

Odličnu utakmicu odigrale su ove dvije momčadi večeras. Košarkaši Širokog u ovoj sezoni kontinuirano bilježe sjajne rezultate i iz utakmice u utakmicu prikazuju istu želju i borbu za pobjedom pa je lošiji ulazak u ovaj susret u Tuzli bio pomalo neočekivan. No, treba naglasiti kako su igrali bez dvojice važnih igrača, D. Drežnjaka i Filipa Kraljevića tako da ova pobjeda ima još veći značaj.

Domaćini su odigrali bolje prvu četvrtinu i uz dobru obranu Široki su ostavili na minus 7 (24-17).

Gostima je većim dijelom prvog poluvremena problem predstavljala realizacija, dok su domaćini sigurnije izgledali na terenu i početkom druge četvrtine došli su i do 12 razlike. Širokom je trebalo vremena da uspostavi ritam, ali su igrači Danijela Jusupa na vrijeme sredili svoje redove i sredinom druge četvrtine izjednačili, a potom i došli do vodstva. Tako da se na odmor otišlo s prednošću Širokog od pola koša (36:37).

Široki je osigurao vodeću poziciju uoči doigravanja

U nastavak susreta ponovno su bolje ušli domaćini koji su vodstvo vratili na svoju stranu. Širokobriježani su se u trećoj četvrtini dosta ispromašivali, što je domaćima olakšalo očuvanje razlike. Široki je tek pred kraj treće četvrtine pojačao i uspio smanjiti zaostatak na minus 2. Treća četvrtina završila je rezultatom 54:52.

U posljednjem periodu susreta igralo se vrlo napeto, koš za koš, ali Široki je još jednom demonstrirao snagu svoje momčadi i tako uspio doći do nove pobjede u sezoni.

Najefikasniji kod Širokog bili su Karačić (21 + 9 skokova), Fenner (16 + 7 skokova), Batinić (12), Lončar (10 + 7 skokova), Filipović (10 + 8 asistencija), dok je kod gostiju najviše ubacio Gregory Albert Thondique (17).

HKK Zrinjski uvjerljivo slavio je na gostovanju kod OKK Spars rezultatom 56:75.

Široki je već pobjedom Zrinjskog osigurao prvu poziciju uoči početka doigravanja i sada im još slijedi susret na Pecari protiv Sparsa koji je na rasporedu u utorak, 30. travnja u 19 sati.